flegamina w tabletkach

flegamina w tabletkachKaszel naszym sprzymierzeńcem?

Kaszel jest dobroczynnym, a czasem nawet zbawiennym odruchem. To dzięki niemu, pozbywamy się z dróg oddechowych ciał obcych i drobnoustrojów. Kaszel jest niemal nieodłącznym objawem każdej infekcji dróg oddechowych. Przeważnie w pierwszej fazie jest suchy i męczący, by z czasem zmienić się w wilgotny, tzw. produktywny. Wydzielina, zawierająca chorobotwórcze drobnoustroje, spływa z  nosa, zatok, po tylnej ścianie gardła do tchawicy, pod wpływem odruchu kaszlu, zostaje usunięta. Pozbycie się jej, jest niezbędne do wyzdrowienia. Zalegająca w drogach oddechowych wydzielina  jest doskonałym podłożem do rozwoju bakterii.

Leczyć, czy nie leczyć?

Przede wszystkim, dobroczynnego, mokrego kaszlu nigdy nie należy hamować. Wręcz przeciwnie, należy sięgać po preparaty wspomagające odkrztuszanie – tutaj sprawdzi się niezastąpiona flegamina w tabletkach lub syropie, jak kto woli. Zawarta w niej bromoheksyna, powoduje rozrzedzenie wydzieliny, zwiększenie jej objętości, zmniejszenie lepkości i gęstości, ułatwiając jej „odrywanie” i usuwanie podczas kaszlu. Należy pamiętać, by podczas leczenia, stosować odpowiednie dawki i nie zażywać leku po godzinie 17. Terapię lekami wykrztuśnymi, można stosować samemu, przez kilka dni. Gdy po tym czasie objawy się nie zmniejszają, dochodzi gorączka, czujemy się coraz gorzej,  należy udać się do lekarza. Pamiętajmy, że licho nie śpi i być może zwykłe przeziębienie zmieniło się w bakteryjne zapalenie, na które pomoże już jedynie leczenie antybiotykami.co na kaszel

Jak jeszcze można pomóc?

Warto wspomagać terapię domowymi sposobami, np. syropem z cebuli, buraka, naparami z lipy, szałwii, rumianku, kopru, mlekiem z miodem i masłem, a przede wszystkim trzeba dużo i często pić.  Pomocne w leczeniu kaszlu mokrego, wspomagające ruch rzęsek, a przez co transport wydzieliny, są preparaty ziołowe, na bazie bluszczu, anyżu czy babki lancetowatej. Z kolei na podrażnione i uszkodzone ściany dróg oddechowych powlekająco, nawilżająco i łagodząco zadziała wyciąg z prawoślazu lekarskiego, czy popijanie wywaru z siemienia lnianego.

źródło zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz