Olejowanie włosów. Część 2

Techniki i sposoby olejowania 

Olejowanie włosów. Część 2Technik olejowania włosów jest co najmniej kilka. Olej możemy nakładać na całą długość włosów, od nasady po końcówki, od połowy długości (na przykład od wysokości ucha) lub wyłącznie na końcówki. Olej możemy aplikować na włosy suche lub wilgotne. Olejowanie na sucho uważa się za mniej skuteczne, niż na mokro. W tej metodzie olej rozprowadza się na dłoniach, a następnie nakłada małymi partiami na włosy. Włosy wilgotne, świeżo umyte, pozbawione zanieczyszczeń oraz kosmetyków do stylizacji, lepiej chłoną cenne oleje. Z całą pewnością, podczas stosowania serii zabiegów olejowania włosów należy zrezygnować z szamponów, które w swoim składzie zawierają silikony. Cząsteczki tych związków oblepiają włosy filmem, przez co odżywcze oleje nie maja możliwości wniknięcia w  struktury włosów.

Olejowanie włosów. Część 2Doskonały efekt daje olejownie włosów połączone z kilkuminutowym masażem skóry głowy. Podczas masażu głowa powinna być pochylona do przodu. Zabieg ten zwiększa ukrwienie cebulek, pobudzając włosy do wzrostu. Włosy możemy olejować przygotowaną mgiełką. W pojemniku z atomizerem, należy zmieszać jedną porcję oleju (lub mieszanki olejów) oraz jedną porcję wody. Do mikstury możemy dodać, kilka kropel cytryny, sok z aloesu, miód, pantenol lub glicerynę. Przed aplikacją należy dobrze wymieszać preparat (energicznie wytrzepać). Doskonałym (i dosyć praktycznym) sposobem olejowania jest nałożenie na włosy olejku wymieszanego z  do maską lub odżywką.

Olej należy pozostawić na włosach przez kilka godzin lub najlepiej, całą noc. Głowę dobrze jest zabezpieczyć foliowym czepkiem i owinąć ciepłym ręcznikiem. Po zabiegu należy zmyć olej ciepłą wodą, po czym dwukrotnie umyć głowę szamponem i nałożyć odżywkę. Zabieg olejowania należy przeprowadzać 2-3 razy w tygodniu. Pierwsze efekty możemy zauważyć już po kilku zabiegach. Widoczny efekt osiągany jest po miesiącu systematycznego olejowania.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz