co na płaski brzuch

Płaski brzuch to chyba marzenie każdego, niezależnie od tego ile mamy lat i jakiej płci jesteśmy. Poniekąd jest symbolem zdrowia i siły. Płaski brzuch to bez wątpienia oznaka aktywnego stylu życia, który obecnie określany jest mianem „fit”. Trzeba jednak w tym miejscu zaznaczyć, że całkowicie płaski brzuch nie jest stanem, do którego warto dążyć za wszelką cenę – delikatna wypukłość w tym miejscu jest bowiem fizjologiczną normą. Tak więc nie dajmy się zwariować! Zanim jednak zaczniesz robić formę życia sprawdź, czy wystający brzuch aby na pewno jest wynikiem złej diety i lenistwa. Być może nawet nie wiesz, że chorujesz na zespół jelita drażliwego, przez który twój brzuch jest cały czas wzdęty lub masz alergie pokarmowe, prowadzące do podobnego stanu rzeczy. A jeśli to jednak zwykłe zaniedbania spowodowane lenistwem, czas się ruszyć!

Dieta na płaski brzuch

Ktoś kiedyś powiedział, że płaski brzuch robi się w kuchni i faktycznie jest w tym sporo racji. Bo można wylewać z siebie siódme poty na siłowni, ale jeśli dieta nie będzie zdrowa i lekkostrawna, brzuch nadal nie będzie zachwycał ładnym wyglądem. Dlatego krok pierwszy w walce o płaski brzuch to lekki remanent kuchni, a dokładnie diety. Tkanki tłuszczowej z brzucha pozbędziesz się tylko wtedy, kiedy ograniczysz spożywanie cukrów prostych. I wcale nie są to tylko szeroko rozumiane słodkości. Na zakazanej liście znajduje się także białe pieczywo, alkohol, napoje słodzone. Zamiast białych bułek – jedz te pełnoziarniste. Zamiast ziemniaków wybieraj kasze lub makaron razowy. Dbaj o to, aby w twoim menu było wystarczająco dużo błonnika, który działa na jelita jak miotełka, wymiatając z nich to, co niepotrzebne. A jak wiadomo, czyste jelita to bardziej płaski brzuch.

Staraj się jeść dużo warzyw. Nie dość, że są małokaloryczne, to na dodatek świetnie zapychają i tym samym chronią przed niezdrowym i tuczącym podjadaniem. Nie zapominaj o wodzie! Każdego dnia wypijaj przynajmniej 1,5 litra. Odpowiednie nawodnienie sprzyja usuwaniu toksyn z organizmu, a także utrzymaniu właściwej gospodarki witaminowo – mineralnej.

dieta na płaski brzuch

Jeśli masz skłonność do wzdęć spróbuj ograniczyć ciężkostrawne, a przede wszystkim smażone potrawy. Zamiast smażenia, zacznij gotować na parze. W ten sposób będzie lekko i zdrowo, a brzuch od razu zmniejszy swój obwód.

Dbaj także o florę bakteryjną. To ona odpowiada za prawidłowe trawienie, a tym samym – płaski brzuch. Jedz kiszonki i jogurty, pij kefiry. Oczywiście nie te smakowe, które zawierają całek kilogramy cukru, ale naturalne. Nie lubisz naturalnego jogurtu? Dodaj do niego świeże owoce, np. borówki, banana lub kiwi. Możesz też dodać świeżego lub suszonego daktyla, który jest bardzo zdrowy i jednocześnie słodki. Możesz także sięgać po produkty z probiotykami.

Zioła na płaski brzuch

Dieta to twoja podstawa. Jeśli uda ci się utrzymać „czystą michę” sukces prędzej czy później przyjdzie. Raczej prędzej więc postaraj się wytrwać. W każdej chili możesz też wspomóc się ziołami. Większość z nich skutecznie niweluje ryzyko wzdęć i neutralizuje produkcję gazów. Szczególnie polecane są: koper włoski, lipa, mięta i rumianek. Zioła dostępne są również w postaci suplementów diety, które można zażywać po konsultacji z lekarzem.

Przyprawy na płaski brzuch

Kolejne naturalne rozwiązanie na płaski brzuch to przyprawy. Zaprzyjaźnij się z kminkiem, majerankiem, ostropestem i pieprzem. Fajnie podkręcą smak potraw, a jednocześnie zadbają o twój brzuch.

co jeść na płaski brzuch

Płaski brzuch dzięki ćwiczeniom

Powiedzmy sobie szczerze – aby mieć płaski brzuch w pierwszej kolejności należy zadbać o dietę a dopiero później martwić się ćwiczeniami. Bo co ci dadzą ćwiczenia, nawet te najbardziej wymagające, jeśli mięśnie brzucha wciąż będą ukryte pod tkanką tłuszczową? Najpierw trzeba pozbyć się jej a dopiero potem rzeźbić brzuch. I jeszcze jedno: popularne i kultowe niegdyś brzuszki nie zapewnią ci spektakularnych efektów same z siebie. One mogą być tylko dodatkiem do całości. Zacznij od kardio, np. biegania lub skakania na skakance i stopniowo dodawaj kolejne ćwiczenia. Dobrze sprawdzą się tu także ćwiczenia na orbitreku i wiosłach. Jeśli jesteś początkujący zacznij od intensywnego marszu lub delikatnego truchtu. W ten sposób złapiesz bakcyla, spalisz zbędne kalorie i nie zamęczysz organizmu. Aby wzmocnić muskulaturę włącz do treningów hula-hop i twister. Za pomocą niewielkich rozmiarów sprzętu naprawdę możesz wzmocnić mięśnie brzucha, wymodelować talię i zrzucić zbędny tłuszczyk.

skakanie na skakance

A może by tak stymulator mięśni?

Hitem w niektórych kręgach jest stymulator mięśni. Co prawda jest on uznawany za rozwiązanie dla leniwych, ale tym nieleniwym też może pomóc, zwłaszcza jeśli wystający brzuch jest wynikiem osłabienia muskulatury a nie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Bielizna maskująca

No dobrze, a co jeśli płaski brzuch jest potrzebny na już? Przecież i takie sytuacje się zdarzają. Wtedy bez żadnych wyrzutów sumienia możemy sięgnąć po bieliznę maskującą. W końcu po coś jest dostępna, prawda? Wyszczuplające pasy czy figi to żaden wstyd. Odpowiednio dobrane, świetnie modelują sylwetkę i potrafią odjąć nawet dwa rozmiary!

By Asia

Dodaj komentarz