gotowanie na parze - philipiak

Przed nami wiosna, lato, czyli sezon na doskonałe, świeże warzywa, których nie powinno zabraknąć w codziennym menu. W przypadku ziemniaków, szparagów, marchewek czy brokułów szczególnie istotny jest sposób przyrządzania, który pozwoli zachować jak najwięcej walorów smakowych i wartości odżywczych. Dlatego właśnie nie tylko dietetycy, ale i mistrzowie kulinarnej sztuki, polecają dobrej jakości wyposażenie kuchni, w tym odpowiednie naczynia do gotowania na parze.

Gotowanie na parze – zdrowe gotowanie!

Szacuje się, że standardowe gotowanie warzyw może pozbawić je ok. 40% cennych witamin i składników mineralnych. Bardzo wrażliwa na obróbkę termiczną jest np. witamina C (gotując tracimy nawet 70%) oraz witaminy z grupy B. Dla finalnego efektu przyrządzanych dań nie mniej istotne są także doznania smakowe. W przypadku gotowania na parze na plus zapisuje się też to, że wydobywa się ich naturalny aromat i smak. Dlatego używając naczyń do gotowania na parze nie należy dodawać soli, tłuszczu, a jedynie dobrych ziół i przypraw. Reasumując można śmiało powiedzieć, że przygotowywanie posiłków na parze ma same zalety:

  • potrawy nie będą tłuste, ciężkostrawne, ani rozgotowane,
  • w garnku do gotowania na parze przyrządzimy praktycznie wszystko – od soczystego mięsa, przez makaron po kruche, pyszne ziemniaki, brokuły czy fasolkę,
  • nie przypalimy, nie rozgotujemy, a przy okazji oszczędzamy wodę, czas i fundusze, bo produkty gotują się znacznie szybciej niż w wodzie,
  • w garnku do parowania można też podgrzać posiłek bez utraty smaku i walorów odżywczych.

gotowanie na parze - garnki

Wybierz dobre naczynia

Wiemy już, że metoda obróbki termicznej ma ogromny wpływ na wartość odżywczą, jakość i smak potraw. Nie tylko warzyw, ale również mięsa, ryb, kasz czy makaronów. Kluczowe znaczenie ma także wyposażenie naszego kuchennego warsztatu – chodzi tu przede wszystkim o naczynia. Dobrej jakości garnki, patelnie, itp. to podstawa nie tylko dla mistrzów kuchni, ale także w naszym codziennym domowym gotowaniu, pieczeniu i smażeniu. Nie bez powodu coraz więcej osób inwestuje w dobre naczynia, które posłużą przez wiele lat, są trwałe, bezpieczne i gwarantują najlepszy smak potraw i komfort oraz bezpieczeństwo. Doskonałym przykładem są naczynia marki Philipiak, która znana jest nie tylko z wysokiej klasy produktów, ale także z promowania zdrowego stylu życia i jedzenia. Zaleca takie metody obróbki, które pozwolą zredukować używanie dodatkowych tłuszczów, ograniczyć spożycie soli i zachować maksimum wartości odżywczych. Jest to w szczególności wspomniane już gotowanie na parze, gotowanie w małej ilości wody, pieczenie i smażenie bez tłuszczu.

Garnki stalowe Philipiak – jakość, smak i styl

Sukces marki Philipiak to efekt wieloletniego doświadczenia, które zapewnia nam naczynia doskonałe pod względem technologicznym – od projektu, przez zastosowanie materiały, aż po unikatowy, elegancki design. Marka wywodzi się z Włoch, a więc mamy tu naprawdę piękne wzornictwo i dbałość o każdy szczegół typowe dla firm rodzinnych. Każdy garnek stalowy czy patelnia to staranne przemyślana konstrukcja, w której zachwyca nie tylko wygląd. Korzystamy z tak praktycznych rozwiązań, jak termostat, akutermiczne dno, które zapewnia równomierne nagrzewanie się ścian i efektywne rozprowadzenie ciepła. Garnki Philipiak mają wygodne, nienagrzewające się uchwyty i pokrywy, a także satynowe wnętrze odporne na zarysowania i uszkodzenia. Są wykonane ze stali szlachetnej, dzięki czemu nie wchodzą w reakcje chemiczne pod wpływem wysokich temperatur, nie ma tu mowy o jakichkolwiek szkodliwych substancjach w przygotowywanych potrawach. Takie garnki stalowe są także antyalergiczne.

Jak łatwo się domyślić zdrowe gotowanie na parze to bardzo ważny element oferty marki Philipiak. Odpowiednie garnki można kupić oddzielnie albo jako część stylowego i bardzo praktycznego kompletu.

Dodaj komentarz