budowa domu

Każdy właściciel domu jednorodzinnego musi zadbać o odpowiednią przestrzeń do parkowania. W tym celu musimy wygospodarować przestrzeń na podjeździe, jak również zastanowić się nad budową garażu. Możemy wybrać projekt, który zawiera garaż, jako oddzielny budynek, jak również taki, w którym garaż jest wpisany w bryłę domu. Oba rozwiązania mają swoje plusy, o których trzeba wiedzieć i które warto rozważyć.

Garaż jest niezwykle istotnym elementem domu, który ma bardzo duży wpływ na to, jak będziemy mogli funkcjonować oraz na to, jak nasze samochody będą zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych.

Posiadanie garażu jest niezwykle istotne, gdyż w ten sposób możemy bez żadnego problemu przechowywać zarówno samochody osobowe, ale również innego rodzaju sprzęt, np. motocykle czy quady. W garażu na pewno również znajdzie się miejsce dla rowerów, sprzętu ogrodowego. Garaż murowany skutecznie zabezpieczy dobytek przed kradzieżą.

Obecnie możemy skorzystać z dwóch opcji, dzięki którym będziemy mieli garaż. Pierwsza z nich to garaż wolnostojący, druga – garaż wpisany w bryłę domu.

Jakie zalety ma garaż wolnostojący?

Wiele osób decyduje się na to, aby garaż był osobnym budynkiem, wolnostojącym. Takie rozwiązanie z powodzeniem może być zastosowane, gdy mamy do czynienia z dużą działką, na której taki garaż nie utrudni np. sprawnej komunikacji.

Garaż wolnostojący ma wiele zalet, wśród których możemy wymienić:

– brak zmniejszania powierzchni użytkowej domu,
– komfort akustyczny (brak zakłócania domowego miru odgłosami silnika),
– brak możliwości przedostania się spalin do wnętrza domu,
– brak konieczności ogrzewania,
– możliwość połączenia z pomieszczeniem gospodarczym,
– możliwość zastosowania tańszych materiałów budowlanych i izolacyjnych,
– oszczędność pieniędzy.

Jakie zalety ma garaż wpisany w bryłę domu?

Drugim rozwiązaniem, które jest również bardzo popularne, są oczywiście garaże wpisane bezpośrednio w bryłę domu. Zdecydować się na takie rozwiązanie powinniśmy już na etapie wyboru projektu domu.

– oszczędność miejsca na działce,
– komunikacja garaż-dom bez konieczności wychodzenia na dwór,
– rozsądne koszty budowy dzięki jednemu projektowi,
– niższy podatek od nieruchomości,
– dodatkowe wejście do domu,
– estetyczny, bardziej nowoczesny wygląd domu.

Na pewno wykonanie garażu powinno być przez nas bardzo dokładnie przemyślane. Dzięki temu, że wybierzemy odpowiedni projekt, budowa będzie przebiegać bez problemów.

Dodaj komentarz