zwalczanie komarow

Sezon letni to dla wielu osób synonim wypoczynku na świeżym powietrzu, beztroskiego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Niestety, cieplejsze miesiące to również czas obecności komarów, które potrafią skutecznie zepsuć każdą imprezę plenerową czy wieczór spędzony w ogrodzie. Warto zatem wiedzieć, jak skutecznie zabezpieczyć teren przed tymi uciążliwymi owadami i cieszyć się swobodną atmosferą bez konieczności uciekania z pod własnego domu.

Skąd w ogóle biorą się komary?

Zrozumienie mechanizmu powstawania i rozmnażania komarów może pomóc w zwalczaniu ich na naszych posesjach. Owady te rozwijają się w wodzie, gdzie samica składa jaja. Przez kolejne dni larwy przechodzą różne etapy rozwoju, aż przemieniają się w dorosłe owady. Do skutecznego zabezpieczenia terenu przed komarami niezbędne jest więc utrudnienie im warunków życia i rozmnażania.

Jak zapobiegać gromadzeniu się komarów na danym terenie?

Bez wody komary nie mają możliwości rozmnażania się. Dlatego też, jednym z podstawowych kroków do ochrony naszego terenu jest usunięcie wszelkich zbiorników, w których może gromadzić się woda. Należy sprawdzić i oczyścić rynny, zlikwidować kałuże, opróżniać doniczki czy miski dla zwierząt. W przypadku oczek wodnych warto zainstalować pompę, która zapewni ruch wody, uniemożliwiając rozwój larw.

Komary często ukrywają się w trawie, krzakach i ściółce. Dlatego dbanie o porządek na terenie posesji może znacznie ograniczyć ich liczebność. Regularne koszenie trawy, przycinanie drzew i krzewów, sprzątanie liści czy gałęzi powinno stać się rutyną w czasie sezonu letniego.

Jakie środki pomagają w odstraszaniu komarów?

Niestety nie zawsze da się dostosować teren do powyższych warunków. Na posesjach szczególnie wymagających niezbędne jest zastosowanie profesjonalnych środków, takich jak np. Draker. To preparat stosowany w różnych branżach, w których owady sprawiają największe kłopoty. Otrzymasz go w sklepie EcoCid.

Na terenie posesji warto posadzić rośliny o silnym, odstraszającym komary zapachu. Takie gatunki to między innymi: lawenda, cytrynowa melisa, mięta czy rozmaryn. Można je sadzić w ogrodzie lub hodować w doniczkach na tarasie czy balkonie.

Montaż siatek na okna i drzwi to proste i skuteczne rozwiązanie. Umożliwiają one wietrzenie pomieszczeń bez obaw o wlatujące komary. Warto także zainwestować w siatki na otwory wentylacyjne, aby owady nie przedostały się do środka domu innymi drogami.

Dodaj komentarz