Co zrobić, gdy niszczarka dokumentów w naszym biurze zostanie zepsuta? Czy jedynym rozwiązaniem pozostaje zakup nowego urządzenia? A może lepiej oddać ją do serwisu, który dokona napraw, ale też zapewni jej właściwą konserwację na długie lata?

Niszczarka – co zrobić, jeśli się zepsuje?

W niszczarce istnieje wiele elementów, które mogą ulec uszkodzeniu. Awaria maszyny może zostać wywołana zniszczeniem mechanizmu odpowiedzialnego za włączanie urządzenia, a także problemem z zasilaniem. Problem może również wystąpić ze strony elektrycznej oraz mechanicznej, gdy tryby niszczące maszyny zostaną zablokowane, a jego jednostka przeciążona.

Co w takiej sytuacji należy zrobić? W takiej sytuacji większość osób decyduje się na wymianę uszkodzonego urządzenia na nowe. O ile w przypadku modelu za kilkadziesiąt złotych taka strategia może się sprawdzić, to jeśli mówimy o niszczarkach z tzw. wyższej półki, to już niekoniecznie.

Dlaczego nie warto wyrzucać uszkodzonej niszczarki?

Powodów, dla których warto skorzystać z pomocy takich podmiotów jak serwis niszczarek, jest sporo. Największym z nich jest oczywiście cena.

Jeśli dysponujemy urządzeniem, które:

  • charakteryzuje się zwiększoną wydajnością pracy,
  • może niszczyć karty kredytowe,
  • korzysta z szeregu zaawansowanych funkcji, to argument finansowy jest jak najbardziej trafny.

Poza tym często powodem awarii są drobne uszkodzenia (np. eksploatacyjne), które w toku napraw serwis niszczarek może łatwo wyeliminować. W zamian otrzymujemy urządzenie, które może nam służyć przez bardzo długi czas.

Komu oddać pieczę nad uszkodzoną niszczarką?

Wybierając odpowiedni serwis niszczarek, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii.

  1. Czy dany podmiot zajmuje się naprawą wielu różnych modeli urządzeń? Świadczy to o szerokim dostępie do części zamiennych i możliwości naprawy nawet najbardziej unikatowych urządzeń.
  2. Jakimi opiniami cieszy się dany serwis? Można je łatwo zweryfikować na stronie internetowej podmiotu lub na jego tzw. wizytówce.
  3. Czy dany podmiot dysponuje częściami „na już”, czy też musi je sprowadzać z innych krajów i to z wykorzystaniem zewnętrznych platform, co przekłada się na znaczne wydłużenie realizacji naprawy?
  4. Naprawę niszczarki warto również zlecić firmie, która dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym, a także posiada specjalizację w serwisie tego typu urządzeń biurowych.

Reasumując, naprawa uszkodzonej niszczarki jest dużo lepszym rozwiązaniem niż pozbycie się jej na zawsze. W ten sposób nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale też dbamy o środowisko naturalne.

Dodaj komentarz