jazda na rowerze

jazda na rowerzePo pierwsze – zdrowie. Podczas jazdy na rowerze krew jest lepiej dotleniona, przez co serce wydajniej pracuje, zwiększa się także pojemność i wydolność płuc. Regularne przejażdżki rowerowe ( 3-4 razy w tygodniu) regulują poziom cholesterolu we krwi. Rower polecany jest osobom chorym lub zagrożonym cukrzycą, gdyż ten rodzaj wysiłku reguluje poziom cukru we krwi i zwiększa wrażliwość komórek na insulinę. Jazda na rowerze wpływa także na pracę mięśni jelit, przez co układ trawienny pracuje sprawniej. Regularne przejażdżki stymulują układ odpornościowy, dzięki czemu rzadziej zapadamy na infekcje.

Po drugie – samopoczucie. Po 30 minutach przejażdżki rowerowej mózg zaczyna wydzielać endorfiny, czyli hormony szczęścia, które napełniają nas euforią, zadowoleniem, uczuciem spełnienia. Dzięki regularnym wycieczkom stajemy się bardziej odporni na sytuacje stresowe. Ponadto jazda na rowerze, zwłaszcza w okolicznościach natury, daje uczucie relaksu, wyciszenia, odprężenia, oderwania się od problemów.jazda na rowerze

Po trzecie – sylwetka. Godzinna jazda na rowerze pozwala spalić 500 kalorii. Po kilku tygodniach systematycznego pedałowania zrzucimy kilka zbędnych kilogramów, a do tego wyrzeźbimy sylwetkę, zwłaszcza jej dolną cześć (łydki, uda), a także zwiększymy wytrzymałość  i siłę mięsni.  Rower to także niezawodny sposób na walkę z odwiecznym wrogiem kobiet – cellulitem.

Po czwarte – oszczędność czasu i pieniędzy. Rower jest niezastąpionym środkiem lokomocji w zakorkowanych miastach. Dojazd rowerem do pracy pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a także nerwów. Rowerem wszędzie dojedziemy i praktycznie wszędzie znajdziemy miejsce, by go bezpiecznie odstawić. Zamieniając samochód na rower, nawet przez  3-4 miesiące w roku pozwolą zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych.

Po piąte – uroda i młodość. Systematycznie jeżdżąc na rowerze stajemy piękniejsi i młodsi – i nie ma w tym stwierdzeniu przesady. Podczas jazdy komórki skóry są bardziej dotlenione, a przez co lepiej odżywione i szybciej się regenerują. Efekt jest taki, że cera wygląda promiennie i zdrowo.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz