Moja znajoma właśnie spodziewa się dziecka i jest strasznie przejęta planowaniem pokoju dla maluszka, kupowaniem ubranek i przygotowaniem wszystkiego na przyjście swojego pierwszego dziecka. Znacie moje sceptyczne nastawienie do polskiej służby zdrowa, jednak bliska osoba, zamiast straszenia szpitalami i niezbyt wysokim poziomem usług, potrzebuje porady.

Witaminy dla kobiet w ciąży

Przede wszystkim kobieta, która spodziewa się dziecka powinna zacząć o siebie dbać. Zmienić dietę, więcej się ruszać, bardziej postawić na naturalne produkty i regularne posiłki. Teraz karmi nie tylko siebie, ale również swoje dziecko. Podsunąłem swojej koleżance ciekawe artykuły, informację na temat potrzebnych dziecku minerałów i witamin, szczególnie w pierwszych tygodniach rozwoju. Najbardziej zadziwiła mnie potrzeba kwasu foliowego, nie sądziłem, że ten minerał jest, aż tak istotny dla rozwoju dziecka. Wiedzę o tym co potrzeba kobiecie w ciąży, powinny mieć nie tylko kobiety, ale i przyszli tatusiowe, aby im pomagać.

kwas foliowy

Niezbędny kwas foliowy

Przede wszystkim kwas foliowy pomaga w prawidłowym rozwoju układu nerwowego dziecka, wpływa na prawidłowy rozwój cewy nerwowej, a której powstaje mózg. Niedobór kwasu foliowego może skutkować bardzo poważnymi zaburzeniami neurologicznymi i chorobami, które utrudnią dziecku funkcjonowanie.

Dawkowanie kwasu foliowego powinno odbywać się pod opieką lekarza. To on wyznacza dawki oraz czas optymalnego dla kobiety i dziecka przyjmowania kwasu foliowego. Jeśli planujesz mieć dziecko możesz zacząć przyjmować kwas kilka tygodni wcześniej. Moja znajoma posiadając tą wiedzę, zaczęła brać tabletki z kwasem foliowym chyba miesiąc przed planowanym poczęciem, dzięki temu nie bała się, że w pierwszych tygodniach, kiedy jeszcze nie będzie wiedzieć, że jest w ciąży, dziecku zabraknie kwasu foliowego.

Dodaj komentarz