implanty

Osoby, które z różnych względów, np. medycznych, mają braki w uzębieniu, coraz częściej decydują się na kompleksowe leczenie stomatologiczne oraz protetyczne. Leczenie pozwala nie tylko wzmocnić zęby oraz uniknąć np. próchnicy, ale również uzupełnić braki zębów. To z kolei przełoży się zarówno na bardziej estetyczny wygląd, jak również na prawidłową pracę żuchwy. Jednym z najpopularniejszych sposobów na to, aby szybko mieć wszystkie zęby, są implanty stomatologiczne.

Problemy z uzębieniem tylko pozornie mogą powodować wyłącznie kłopoty estetyczne. W rzeczywistości, nieprawidłowe ułożenie zębów, ubytki, próchnica, przebarwienia, kamień nazębny, mogą mieć daleko idące konsekwencje, które znacząco zmienia nasz styl życia, będą mogły również negatywnie wpłynąć na stan zdrowia, a nawet nasze życie. Zaawansowana oraz nieleczona próchnica może bowiem doprowadzić do poważnego zakażenia organizmu.

Rozwiązaniem jest oczywiście profilaktyka stomatologiczna, stała kontrola uzębienia, regularne wizyty w gabinecie stomatologa. Kompleksową opiekę, również doradztwo w zakresie implantów stomatologicznych, otrzymamy w klinice MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Czym są implanty stomatologiczne i kiedy warto się na nie zdecydować?

Implanty stomatologiczne to jedne z najbardziej trwałych oraz popularnych uzupełnień protetycznych. W dużym skrócie tego rodzaju wypełnienie możemy nazwać sztucznym (ale bardzo naturalnie wyglądającym zębem), który składa się ze stalowego wkładu korzeniowego, a także korony protetycznej (góry zęba). Wszczepianie implantów odbywa się w gabinecie stomatologicznym, w pierwszej kolejności wszczepiane są korzenie, a dopiero po pewnym czasie – korony. Taka kolejność na spowodować, że nie będziemy mieli problemów z gojeniem się ran. Na implanty stomatologiczne oczywiście warto zdecydować się wtedy, gdy mamy braki w uzębieniu, które przeszkadzają nam normalnie funkcjonować.

Zobacz także: https://servusik.pl/jak-latwo-mozna-poprawic-wyglad-usmiechu/

Zalety implantów

Myśląc o implantach stomatologicznych, na pewno myślimy również o korzyściach, które wynikają z ich wszczepiania. Te są zaś całkiem spore. Wśród najważniejszych możemy wymienić:

– praktycznie natychmiastowe uzupełnienie braków,
– możliwość indywidualnego dopasowania implantów,
– trwałość implantów oraz naturalny wygląd zębów,
– poprawę estetyki uśmiech i twarzy,
– brak kompleksów,
– większą atrakcyjność,
– prawidłowe ułożenie żuchwy,
– brak problemów z rozdrabnianiem pokarmów.

Dodaj komentarz