Wnętrzarskie trendy 2022 zapowiadają się bardzo obiecująco. Wśród nich znalazło się miejsce przede wszystkim dla natury, ale równie mocno osadził się w nich styl vintage, a dokładnie – ten, który wiódł prym w latach 90. Do łask wkraczają więc meble i dodatki, które wielu z nas przywodzą na myśl dziecięce lata. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Lata 90. we wnętrzach – z czym się najbardziej kojarzą?

Lata 90. to przede wszystkim dość jednolite podejście do tematu dekoracji wnętrz. Wchodząc do różnych mieszkań można było odnieść wrażenie, że jest się ciągle w tym samym, ale nie oznacza to, że nie miały one swojego charakteru. Nie było mowy o rutynie, bo każde wnętrze ma swojego właściciela i to właśnie jest klucz do tego, aby było ono jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne.

Wspólnym mianownikiem były natomiast przede wszystkim rozłożyste i masywne meble. W praktyce mowa między innymi o kompletach wypoczynkowych, zestawach mebli wykonanych z ciemnego drewna czy też prostokątnych meblościankach. Na ścianach niewątpliwie królowała boazeria, którą z powodzeniem można okrzyknąć taką wizytówką lat 90. Większość z nas z równym entuzjazmem stawiała także na kasetony. Kolejna wizytówka minionych lat to wykładziny i nieśmiertelne linoleum. W pierwszym przypadku mowa przede wszystkim o miękkich modelach, które nie tylko zdobiły pomieszczenie, ale nadawały mu przytulności. O linoleum mówiono jako o klepce nie do zdarcia i coś w tym rzeczywiście było.

Modne wnętrza 2022 – retro i vintage

Modne wnętrza 2022 są bardzo mocno nastawione na promowanie stylu retro oraz vintage. Nie mogło więc w nich zabraknąć miejsca dla mebli i dodatków, które wywodzą się z lat 90. W najnowszych trendach mocno osadzona jest natura, ale także promowanie wszelkiej maści dodatków oraz mebli z tak zwaną duszą. Świetnie jest więc stawiać na te z drugiej ręki, które znajdziemy np. na pchlim targu, ale także przedmioty, które królowały we wnętrzach lat 90. Wystarczy odrobinę je odświeżyć, aby wyglądały szalenie oryginalnie i nadały pomieszczeniu charakteru.

Jakie meble i dodatki wprowadzić do wnętrza?

Wśród modnych mebli i dodatków znalazło się miejsce na przykład dla meblościanek, które są wykonane z lakierowanego drewna, albo też płyty meblowej. Tutaj warto zwrócić uwagę na przykład na szafy. Nie bez znaczenia pozostaje także rola masywnych ław, które są funkcjonalne i stylowe. Szalenie modne są także meble kuchenne w kolorze drewna, jak również kryształy, które w latach 90. święciły triumfy. A może wzorzyste tapety? One także są na topie i mogą wprowadzić do wnętrza niesamowity klimat. Mają bardzo duży potencjał aranżacyjny.

Dodaj komentarz