ubezpieczenie

Jak powszechnie wiadomo, lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że rynek polis ubezpieczeniowych nieustannie się rozwija. Dobre towarzystwo ubezpieczeń jest w stanie pomóc nam w wyborze produktu ubezpieczeniowego, który uchroni nas przed przykrymi konsekwencjami przeróżnych zdarzeń, jednak duży wybór polis nie zawsze ułatwia nam wybór. Jakie są więc najciekawsze opcje polis i na które z nich warto się zdecydować? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule, dlatego zapraszamy do czytania.

Co może zaoferować nam towarzystwo ubezpieczeń? Czy warto się ubezpieczać?

Odpowiedź na powyższe pytanie może być tylko jedna – zdecydowanie warto się ubezpieczać! Oczywiście nikomu nie życzymy tutaj złych doświadczeń, jednak świadomość tego, że wypadki chodzą po ludziach i mogą przydarzyć się także i nam jest dosyć istotna w prawidłowym planowaniu swojego budżetu. Usługi oferowane przez towarzystwo ubezpieczeń nie są na tyle drogie, byśmy nie mogli sobie na nie pozwolić a potencjalna korzyść wynikająca z odpowiedniej polisy może zwrócić się nam z nawiązką.

Dobre towarzystwo ubezpieczeń może pomóc się zabezpieczyć praktycznie na każdy scenariusz, niezależnie od tego, czy jest to stłuczona aktem wandalizmu szyba w samochodzie, choroba, czy pożar w domu. To, na jakie opcje się zdecydujemy i co ubezpieczymy jest bardzo indywidualną sprawą, ale z całą pewnością są takie formy ubezpieczeń, które mogłyby przydać się właściwie każdemu. Jedną z nich jest bardzo ciekawa opcja ubezpieczenia z jednoczesnym oszczędzaniem na przyszłość.

Ubezpieczenie z opcją oszczędzania na przyszłość

Jedną z najciekawszych ofert, jakie do zaproponowania  ma nam towarzystwo ubezpieczeń jest połączenie polisy oszczędnościowej z ubezpieczeniem na życie. To bardzo ciekawy produkt, który łączy w sobie dwie funkcje – z jednej strony otrzymujemy zabezpieczenie na wypadek różnych nieprzyjemnych zdarzeń i okoliczności, a z drugiej oszczędzamy kapitał na przyszłość. Jak to działa?

Ogólna zasada działania ubezpieczenia z opcją oszczędzania jest bardzo prosta – każda opłacona przez nas składka jest dzielona na dwie części, z których jedna trafia na poczet usług związanych z ubezpieczeniem, natomiast druga na specjalne konto oszczędnościowe. Jeśli nie przydarzy nam się żadna okoliczność uwzględniona w polisie, czyli w sytuacji, kiedy nie będziemy mieli żadnego wypadku ani nie zachorujemy, nasze oszczędności do nas wrócą. Jest to bardzo ciekawa opcja, która sprawia, że oszczędzamy regularnie i przy okazji dostajemy korzyści związane z klasycznym ubezpieczeniem zdrowotnym.

Ubezpieczenie zdrowotne dla naszych dzieci

Kolejną niezwykle wartościową polisą ubezpieczeniową, jaką może zaoferować nam dobre towarzystwo ubezpieczeń jest wariant chroniący nasze dzieci. Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że kreatywność naszych pociech nie zna granic i niestety nie zawsze jest to pozytywna wiadomość. Dzieci dopiero poznają otaczający je świat i czasami mogą nie zdawać sobie sprawy z konsekwencji, jakie niosą za sobą ich działania.

Ubezpieczenie dzieci obejmuje nie tylko sytuacje, które mogą ewentualnie przydarzyć się w domu, ale także wszystko, co może przydarzyć się naszemu dziecku w szkole, na obozie sportowym czy na koloniach. Dzięki takiej polisie będziemy mieć pewność, że nasze dziecko będzie chronione niezależnie od tego, co przyjdzie mu do głowy.

Ubezpieczenie opon i szyb w samochodzie

Ostatnią propozycją na dziś jest opcja dla zmotoryzowanych, czyli dodatkowe ubezpieczenie szyb i opon w samochodzie. Dobre towarzystwo ubezpieczeń będzie w stanie zaoferować nam taką polisę, która może się okazać przydatna w najmniej oczekiwanym miejscu.

O ile ubezpieczenie OC jest w naszym kraju obowiązkowe to nie obejmuje ono poszczególnych przypadków czy aktów wandalizmu, przez które możemy stracić szybę lub oponę. Warto więc ubezpieczyć je na własną rękę, gdyż są to jedne z najbardziej wrażliwych i jednocześnie potrzebnych rzeczy w samochodzie, natomiast ich uszkodzenie może wykluczyć nasz samochód z użytku nawet na kilka dni. W wielu przypadkach będziemy mogli liczyć także na pomoc lawety co jest szczególnie istotne, jeśli uszkodzenie szyby lub opony w aucie pojawi się daleko od naszego miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz