gruz

Wyburzenie starego domu, obiektu gospodarczego, garażu czy ogrodzenia powoduje powstanie sporej ilości gruzu. Jak się go pozbyć? Do dyspozycji jest parę metod, by szybko i skutecznie usunąć go ze swojej posesji. Co wybrać?

Gdzie można wyrzucić gruz?

Gruz jest materiałem, a często też mieszanką materiałów, które muszą być odpowiednio zagospodarowane. W związku z tym nie nadaje się on do wyrzucania do odpadów zmieszanych, a także do żadnej z frakcji śmieci segregowanych.

Wobec tego gruz powinno się przekazywać do punktów, które zajmują się jego odpowiednim przetwarzaniem zgodnie z przepisami prawa. Obowiązek ten leży na właścicielu odpadu, dlatego też to on musi zadbać o to, aby został on właściwie zagospodarowany.

Metody wywozu gruzu

Właściciel gruzu może pozbyć się go na trzy sposoby:

1. Wywiezienie gruzu do punktu PSZOK

Pierwszym sposobem, aby pozbyć się gruzu, jest skorzystanie z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli w skrócie PSZOK-ów, które zajmują się przyjmowaniem różnych typów odpadów. Tego typu punkty działają w gminach i miastach na terenie całej Polski.

Osoby opłacające rachunki za zagospodarowanie odpadami mogą oddawać je do punktów PSZOK bezpłatnie – należy wtedy przestawić dokument potwierdzający opłatę. Trzeba jednak samodzielnie zawieźć gruz do punktu, a potem go wyładować, co może być problematyczne.

Warto też wskazać, że niektóre punkty mają ograniczenia w przyjmowaniu gruzu, dlatego wtedy, gdy jest go zbyt dużo, wtedy punkt może odmówić jego przyjęcia jednorazowo i trzeba będzie odwiedzić go kilka razy.

2. Zamówienie kontenera na gruz

Druga opcja polega na zamówieniu kontenera na gruz. W tym przypadku usługi świadczone są już odpłatnie, przez firmę komunalną, która zajmuje się wynajmem kontenerów na odpady.

Kontener służy do wyrzucania do niego odpadów, które następnie wywożone są przez firmę komunalną. Atutem wynajmu kontenera jest możliwość wyrzucania do niego gruzu na bieżąco, dlatego też warto pomyśleć o jego zamówieniu z wyprzedzeniem.

Firmy prowadzące wywóz gruzu za pomocą kontenerów oferują je w różnych pojemnościach do wyboru, dlatego można dobrać je do ilości gruzu.

Osobom zamierzającym zamówić taki wywóz gruzu Gliwice oferują usługi wielu firm w branży komunalnej. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na ich stronach internetowych.

3. Zamówienie wywozu gruzu

Trzecia opcja to usługa polegająca na zamówieniu wywozu gruzu przez firmę komunalną.

Usługa ta obejmuje zarówno jego załadunek, jak i wywóz, co jest najwygodniejszą opcją z punktu widzenia klienta.

Dodaj komentarz