rolety

Producenci rolet oferują swoim klientom szeroką gamę osłon do wyboru. Na co warto się zdecydować? Poznaj poradnik, który pomoże Ci w podjęciu decyzji!

Mini roleta – ekonomiczny wybór

Jeżeli szukasz tanich rolet okiennych, warto zdecydować się na rolety typu mini. Są one określane także jako roletki.

Tego typu rolety wewnętrzne charakteryzują się prostą budową i działaniem. Składają się z materiału nawiniętego na wałek, który doczepiony jest do okna lub ściany. Sterowanie odbywa się za pomocą sznureczka. Po boku rolety mogą być też zamocowane linki utrzymujące osłonę w miejscu przy uchyleniu okna.

Atutem mini roletek jest głównie niska cena, lecz dla wielu osób są one mało estetyczne. Materiał rolety jest także bardziej narażony na zabrudzenie.

Roleta w kasecie – stylowa i praktyczna

Alternatywą dla mini roletek jest roleta w kasecie. Tego typu rolety wyposażone są w dodatkowe kasety na wałek i prowadnice po bokach, dlatego cała roleta wygląda bardziej stylowo i elegancko.

Gdy chcesz zamówić takie rolety wewnętrzne Bielsko Biała – https://www.artroll.pl/ to miasto, gdzie można zakupić je w wielu ciekawych wariantach do wyboru w firmach wykonujących je na wymiar.

Rolety dzień-noc – nowoczesny dodatek do wnętrz

Dzięki roletom dzień-noc można sterować poziomem doświetlenia wnętrz. W porównaniu do rolet standardowych są one zbudowane z podwójnego materiału w pasy, które zaciemniają i wpuszczają światło.

Specjalna budowa rolet dzień-noc powoduje, że mogą one z powodzeniem posłużyć zamiast firanek, a ich nowoczesny wygląd powoduje, że świetnie wyglądają we współczesnych aranżacjach.

W przypadku rolet dzień-noc można całkowicie zaciemnić wnętrza, zaciemnić je częściowo, można także podnosić i opuszczać roletę, dlatego też pozwalają one na znacznie więcej opcji ustawienia niż w przypadku zwykłych rolet okiennych.

Rolety plisowane – funkcjonalny wybór

Ciekawym wyborem będą także rolety plisowane, które wyróżniają się harmonijkową – plisowaną budową. Tego typu rolety wyróżniają się budową umożliwiającą rozciągnięcie ich na części albo na całości okna.

Rolety plisowane, czyli plisy montowane są w świetle okna, a także pozwalają na łatwe wybranie odpowiedniego miejsca ich ustawienia. Co ważne, rolety te mogą być rozciągnięte nie tylko od góry do dołu, ale też od dołu do góry lub w środku okna.

Tak szeroka gama dostępnych typów rolet okiennych powoduje zatem, że można łatwo dopasować je do każdego pomieszczenia. Warto więc sprawdzić oferty w firmach produkujących osłony okienne na wymiar i wybrać najlepsze rolety do swojego domu lub mieszkania!

Dodaj komentarz