dieta

Nie masz czasu na samodzielne gotowanie? Chcesz żywić się zdrowo i zadbać o swoją linię? W takim przypadku pomyśl o diecie pudełkowej. Co warto wiedzieć na temat cateringu dietetycznego?

Na czym polega catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, określany także jako dieta pudełkowa, jest rodzajem diety dowożonej bezpośrednio do klienta. Dieta ta jest w stanie zastąpić samodzielnie przygotowywane posiłki, ponieważ najczęściej jest ona oferowana w formie 5 dań dziennie.

Klienci firm cateringowych mogą wybrać różne rodzaje diety do wyboru, uwzględniając przy tym własne wymagania, między innymi wagę, BMI, preferencje żywieniowe czy alergie.

Gdy planowana jest dieta pudełkowa Ruda Śląska to jedno z wielu miast, gdzie można ją zamówić. Obecnie jest ona dostępna w większości miejscowości w kraju.

Dieta pudełkowa – rodzaje

Catering dietetyczny prowadzony jest w wielu wariantach, dzięki czemu klienci, którzy chcieliby zdecydować się na taką dietę, mogą dopasować ją do własnych wymagań. Wśród najczęściej zamawianych diet pudełkowych znajdują się w szczególności:

  • Dieta odchudzająca – nakierowana na redukcję, ma obniżoną ilość kalorii, dzięki czemu pomaga na zrzucenie nadmiaru kilogramów.

  • Dieta dla sportowców – charakteryzuje się zwiększoną ilością kalorii, które potrzebne są osobom trenującym do ćwiczeń.

  • Dieta dla alergików – dostępne są między innymi dieta bezglutenowa, bez laktozy.

  • Dieta wegetariańska i wegańska – eliminuje produkty pochodzenia zwierzęcego, a w wersji wegańskiej także nabiał, miód i inne artykuły zwierzęce.

  • Dieta zdrowotna – pod tym terminem znajduje się szeroka gama diet, które skoncentrowane są na poprawie stanu zdrowia, na przykład może być to dieta dla cukrzyków (diabetyków), dieta dla osób ze schorzeniami serca i układu krążeniowego.

Zalety cateringu dietetycznego

Catering dietetyczny związany jest z wieloma korzyściami, stąd też obecnie jest on tak chętnie zamawiany przez wiele osób.

Przede wszystkim tego typu dieta jest bardzo wygodna, ponieważ można jeść wtedy zdrowe, zbilansowane posiłki każdego dnia bez potrzeby ich przygotowywania we własnym zakresie. To także duża oszczędność czasu, więc jest to propozycja dedykowana też dla tych, którzy po prostu nie mają go zbyt wiele, by gotować samodzielnie.

Atutem jest też szeroka gama diet do wyboru, stąd też można samodzielnie dopasować je do własnych potrzeb, aby dzięki temu prowadzić dietę indywidualną i skuteczną.

Gdzie zamówić dietę pudełkową?

Z ofertami firm cateringowych dostarczających dietę pudełkową można zapoznać się już teraz w internecie i tam także ją zamówić.

Dodaj komentarz