Koncepcje „small spaces” i „micro-living” rozwijają się zgodnie z regułą, że najlepsze są najprostsze rozwiązania, a Polacy potrzebowali i nadal będą potrzebować dobrej organizacji we własnym domu. Umiejętne zagospodarowanie każdego metra kwadratowego, odpowiednio dobrane meble, dekoracje, ale też rozwiązania poprawiające organizację, stanowią o sukcesie w aranżacji mniejszych wnętrz. Meble do takich przestrzeni powinny być wygodne w rozkładaniu, modułowe i mobilne. O pomysły na wygodne życie w niewielkich wnętrzach zapytaliśmy markę Miloni, specjalizującą się w produkcji drewnianych mebli na wymiar.

Każda aranżacja przestrzeni wymaga projektu, dzięki któremu będzie można zadbać o każdy szczegół. A aranżacja małych wnętrz potrafi spędzać sen z powiek. Spójny wystrój, wydzielenie stref w pomieszczeniach oraz właściwe doświetlenie każdego zakamarka są kluczem do harmonijnie urządzonego mieszkania. Wraz Miloni podpowiadamy, jak urządzić małe mieszkanie tak, by można cieszyć się jego funkcjonalnością i aranżacją.

Kupuj raz, mierz dwa razy!

Przed podjęciem decyzji o zakupie jakiegokolwiek większego mebla lepiej zmierzyć wszystko i to dwa razy. Nie mierz tylko przestrzeni, w której zamierzasz umieścić mebel. Warto sprawdzić odpowiednio wcześniej wymiary drzwi i schodów, przez które nasze domowe meble będą musiały przejść, zanim dotrą do miejsca docelowego. Nikt z nas nie chce chyba podczas powrotu do domu zastać sąsiada z sofą wciśniętą w nasze drzwi wejściowe w drodze na wyższe piętra! Dobranie rozmiaru stołu może z kolei ułatwić narysowanie jego obrysu na podłodze kredą lub wycięcie ze starych kartonów i przymierzenie takiego improwizowanego blatu we wnętrzu.

Lekko i jasno

Na ścianach lepiej postawić na jasne kolory, ale równie dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na rozjaśniane meble. Biel i inne bardzo jasne kolory odbijają światło i tworzą wrażenie otwartości, dzięki czemu będą doskonałym wyborem do małych przestrzeni. Stoły, biurka, krzesła, czy stoliki kawowe Miloni można zamówić m.in. w wybarwieniu Off White, nawiązującym do sielskiego stylu Hampton, shabby chic i wakacyjnych domów Prowansji. Jeśli masz białe ściany i białe meble, efekt podwoi się a  meble  perfekcyjnie wkomponują się w otoczenie.

Stoliczku, rozłóż się!

Mniejszy metraż wymaga w pełni świadomych wyborów zakupowych. Zbędne meble czy dodatki nie służą niewielkiej przestrzeni, bo nikt z nas nie lubi przebywać w przytłaczających wnętrzach. Warto postawić na jakość, oryginalność i naturalne materiały. Wygodny sposób na zmianę wielkości stołu i przejście z dobrze znanych na co dzień wymiarów, do takich, które są konieczne w przypadku większych spotkań, sprawia, że rośnie  zainteresowanie stołami rozkładanymi.  W te założenia wpisują się wszystkie kolekcji stołów Miloni, w tym bestsellerowa kolekcja TUO, autorstwa Tomka Rygalika. Projektantowi udało się wydobyć piękno litego drewna i zamknąć je w organicznych formach. W rezultacie powstała kolekcja, będąca połączeniem precyzji rzemiosła i zaawansowanego wzornictwa, której dopełnieniem są nowoczesne rozwiązania technologiczne. Meble, zaproponowane przez Miloni i Studio Rygalik, wpisują się w różnorodne konteksty, spełnią więc swoją rolę zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i biurowych. W skład kolekcji wchodzi biurko, regał modułowy oraz rozkładany stół na cokole, nagrodzony statuetką Must Have w ramach Łódź Design Festival! W Miloni większość stołów można zamówić w wersji rozkładanej. Do ich produkcji wykorzystywane są systemy rozkładania wiodących europejskich firm. Jakby tego było mało – w stołach, które wymagają większej nośności, zastosowano zaawansowane systemy prowadnic aluminiowych z łożyskowaniem kulkowym. Równie istotne jest to, że w tym przypadku wkładki zawsze mieszczą się pod blatem, są więc na wyciągnięcie ręki. Poszczególne modele stołów różnią się sposobem rozkładania, a także liczbą i rozmiarem wkładek.

Dodaj komentarz