czyste powietrze

Filtry do wody pod zlew stają się coraz bardziej popularnymi rozwiązaniami do domów i mieszkań, co nie oznacza, że nie montuje się ich także w restauracjach, czy kawiarniach. Wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać czystą wodę, zdatną do picia prosto z kranu.

Dlaczego warto rozważyć tego typu rozwiązanie i czy filtry do wody pod zlew mają wady?

Zalety i wady filtrów do wody pod zlew

Filtry do wody pod zlew, jak sama nazwa wskazuje montowane są w szafce pod zlewem, w zależności od sposobu filtracji, potrzebują podłączenia do wody zasilającej, prądu, oraz w przypadku filtrów wykorzystujących metodę filtracji jaką jest odwrócona osmoza, np. Kuna Filter Comfort, również podłączenia do kanalizacji.

Jakie są największe zalety filtrów wody pod zlew?

  • Woda zostaje pozbawiona zanieczyszczeń mechanicznych i organicznych, dlatego można ją spożywać bez obawa prosto z kranu.

  • Woda nie ma chlorowego posmaku, a jej barwa jest znacznie lepsza, dzięki czemu napoje i potrawy na jej bazie są jeszcze smaczniejsze.

  • Filtrowana woda, jest krystalicznie czysta, taki efekt uzyskamy stosując filtry do wody pod zlew typu Kuna Filter Comfort, wykorzystujący odwróconą osmozę jako metodę filtracji.

  • Woda charakteryzuje się także znacznie mniejszą twardością, dzięki czemu kamień nie osadza się wewnątrz urządzeń, przedłużając ich żywotność.

  • Dzięki możliwości bezpośredniego spożywania wody, prosto z kranu, możemy zrezygnować z tej w plastikowych butelkach, dbając tym samym o środowisko.

  • Filtry do wody pod zlew, pasują do większości szafek podzlewozmywakowych, a ich montaż jest prosty.

  • Woda filtrowana może generować oszczędności, jeśli zrezygnujemy z tej kupowanej w sklepie na rzecz tej przefiltrowaną przy pomocy takich filtrów jak Kuna Filter Comfort, zapewniających jak najlepsze efekty.

Czy to rozwiązanie ma wady?

Mówi się, że nie ma ideałów i to powiedzenie sprawdza się także, w przypadku filtrów do wody pod zlew. Optymistyczne jest jednak to, że wad jest zdecydowanie mniej, także filtry do wody, pozostają nadal dobrej jakości urządzeniami, przynoszącymi wiele korzyści.

Wady filtrów do wody pod zlew:

  • jednorazowy spory wydatek, kupno filtra do wody, to zawsze wydatek i trzeba pogodzić się z faktem, że nie są to tanie urządzenia, dla przykładu dobrej jakości filtr Kuna Filter Comfort kosztuje ok. 2199 zł,

  • zajmuje miejsce w szafce- filtr do wody montuje się w szafce pod zlewozmywakiem, do tego potrzebne będzie miejsce, zdarzyć się może, że wówczas musimy zrezygnować, np. z dużego pojemnika na śmieci,

  • odrzut wody do kanalizacji- w przypadku takich filtrów jak Kuna Filter Comfort, wykorzystujących metodę odwróconej osmozy, w wyniku której następuje odrzut brudnej wody do kanalizacji, aby wyprodukować 1 litr wody czystej do kanalizacji zostanie wtłoczone ok. 3-4 litry wody zanieczyszczonej.

Dla kogo filtry do wody pod zlew?

Filtry do wody pod zlew, choć mają swoje wady, znajdują zastosowanie w mieszkaniach, domach, a nawet niewielkiej gastronomii. Jeśli cenisz sobie wygodę, a na sercu leży Ci dobro planety to rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie. Warto dodać, że tego typu filtry nie wymagają dużej obsługi, poza okresową wymianą wkładów filtrujących a także regularnym serwisem, nie musimy robić nic, aby cieszyć się czystą wodą, zawsze kiedy poczujemy pragnienie.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz