rolety antywlamaniowe

Rolety o właściwościach antywłamaniowych pozwalają na dodatkowe zabezpieczenie budynku przed włamywaczami. Jakie rolety warto wybrać? Sprawdź najważniejsze informacje na ich temat przed zakupem!

Jak zbudowane są rolety antywłamaniowe?

Pod kątem budowy rolety antywłamaniowe są podobne do rolet zwykłych, ale wykorzystują one dodatkowe wzmocnienia, by zapewnić ochronę przed włamywaczami.

Elementy rolety wykonuje się z aluminium, które jest wysoce odporne na czynniki zewnętrzne, między innymi wilgoć, niskie i wysokie temperatury, promieniowanie UV. Rolety są wyposażone w odpowiednie haki i rygle, które zapobiegają ich otwieraniu z zewnątrz, a także wyłamaniu z prowadnic.

Solidna budowa rolet powoduje, że mogą one znacznie opóźnić lub nawet całkowicie zapobiec włamaniom, co powoduje, że są one rekomendowane jako skuteczna metoda zapobiegania kradzieżom i zniszczeniom.

Rolety antywłamaniowe – rodzaje

Do kategorii rolet antywłamaniowych zaliczana jest pełna gama produktów do wyboru, które można dostosować do własnych potrzeb.

Rolety te dzielone są na różne typy pod kątem sposobu ich montażu, a także metody sterowania. Również producenci oferują je w wielu kolorach do wyboru, dlatego można dopasować je do swoich wymagań również pod tym kątem.

Jak montuje się rolety antywłamaniowe?

Sposób montażu rolet antywłamaniowych będzie zależał przede wszystkim od etapu ich montażu. Inny sposób ich instalacji polecany jest wtedy, gdy budynek dopiero jest wznoszony, a inny wtedy, gdy już istnieje.

Montaż rolet antywłamaniowych odbywa się na trzy główne sposoby:

  • do elewacji – rolety montowane są bezpośrednio na elewacji budynku, to najczęstszy sposób montażu w istniejących już budynkach

  • we wnęce okiennej – rolety umieszczane są we wnęce, dlatego nie wystają poza elewację, natomiast mogą przysłaniać część okna

  • nad oknem – rolety umieszczane są nad oknem i wymagają montażu razem z nim, dlatego najczęściej ten sposób instalacji wybierany jest w trakcie budowy

Rolety okienne antywłamaniowe – sposób obsługi

Obsługa rolet antywłamaniowych może być prowadzona ręcznie albo elektrycznie, z wykorzystaniem silników.

Jako że rolety antywłamaniowe są cięższe w porównaniu ze zwykłymi roletami, montaż z silnikami jest optymalnym rozwiązaniem. Będzie on droższy, ale z drugiej strony rolety mogą być wtedy łatwo otwierane i zamykane.

Można robić to za pomocą stacjonarnych paneli sterujących, przycisków umieszczonych przy roletach, ale także pilotami bezprzewodowymi albo z użyciem aplikacji mobilnych pozwalających na sterowanie roletami również poza domem.

Dodaj komentarz