Pompy wykorzystują szeroką gamę komponentów, które umożliwiają ich efektywne działanie. Jakie części do pomp wyróżniamy?

Rodzaje części zamiennych do pomp

Pompy mają rozległe zastosowanie w gospodarstwach domowych i w przemyśle. Używane są do pompowania wody, ścieków oraz innych mediów.

Gdy pompa zaczyna sprawiać problemy z pracą, najczęściej wymiana części na nowe pozwala na przywrócenie jej sprawności.

Części do pomp – https://www.garenpost.com.pl/ to pełna gama produktów do wyboru. Wśród nich najczęściej kupowane są poniższe:

Uszczelki i uszczelniacze

Pompy mogą z czasem ulegać rozszczelnieniu, dlatego wymiana uszczelek i uszczelniaczy na nowe pozwala na łatwe i szybkie usunięcie usterki. Należy wtedy dokładnie dobrać te części do pomp, ponieważ tylko wtedy, gdy będą dobrze dopasowane, zapewnią skuteczną ochronę przed przeciekaniem.

Sprzęgła

Uszkodzenie sprzęgła pompy najczęściej będzie wymagało wymiany tego elementu na nowy. Sprzęgło dobiera się zależnie od typu pompy.

Sterowniki

Nowoczesne pompy wyposażone są w sterowniki oraz w systemy sterująco-zabezpieczające. Umożliwiają one sprawną pracę pomp według zaprogramowanych parametrów i zabezpieczają przed ich uszkodzeniem.

Wyłączniki ciśnieniowe

Za ich pomocą można utrzymywać stałe ciśnienie konkretnego czynnika roboczego stosowanego w pompie.

Łączniki, złącza i wyjścia

Stosowane są w celu odpowiedniego działania i podłączania pomp. Mogą ulegać uszkodzeniu, dlatego wtedy, gdy nie działają one prawidłowo, konieczne jest wymienienie ich na nowe.

Wirniki i dyfuzory

Gdy ulegają one uszkodzeniu, nie pozostaje nic innego, jak zakupienie odpowiednich części do pomp tego typu. Są one dostępne w różnych wariantach, w tym z tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej, mosiądzu.

Przepony membranowe

Stosowane są one w zbiornikach hydroforowych współpracujących z pompami. Jeżeli przepona ulega zniszczeniu, na przykład rozerwaniu, wtedy trzeba wymienić ją na nową.

Zestawy naprawcze do pomp

Wybrani producenci oferują również gotowe zestawy naprawcze przeznaczone do pomp. Zawierają one różne elementy dopasowane do konkretnych modeli pomp, na przykład uszczelnienia, łączniki, wężyki. Dzięki nim można wykonać kompleksowy serwis pompy.

Gdzie kupić części do pomp?

Sprzedażą produktów jak części do pomp zajmuje się wiele firm. Można zakupić je bezpośrednio u producentów pomp, ale również w sklepach prowadzących sprzedaż urządzeń hydraulicznych oraz sklepach narzędziowych.

Szeroki asortyment części dostępny jest też w sklepach internetowych, gdzie można kupować produkty przeznaczone do różnych rodzajów pomp wielu marek.

Dodaj komentarz