siatka ocynkowana

Siatki poddane procesowi ocynkowania wyróżniają się wysoką odpornością na korodowanie, a dzięki swojej formie mają uniwersalne zastosowanie. Kiedy najczęściej są one stosowane? Jak wybrać najlepszą siatkę stalową ocynkowaną?

Czym są siatki stalowe ocynkowane?

Stalowe siatki to bardzo szeroka gama materiałów o zróżnicowanym przeznaczeniu. Wśród nich dostępne są także siatki stalowe ocynkowane – https://sitodrut.com.pl/siatki-stalowe-ocynkowane/ które wykonane są z drutów poddanych procesowi ocynkowania.

Ocynkowanie jest najczęściej prowadzonym procesem mającym na celu zabezpieczenie antykorozyjne stali. Polega ono na pokryciu jego powierzchni warstwą cynkową, która chroni przed pojawianiem się korozji w niesprzyjających warunkach pogodowych.

W jakich wariantach oferowane są siatki stalowe ocynkowane?

Obecnie siatki stalowe ocynkowane można zakupić w wielu wariantach, co powoduje, że mają one też bardzo szerokie zastosowanie jako materiały używane w wygrodzeniu, zabezpieczeniu przestrzeni.

Najczęściej kupowane są siatki stalowe ogrodzeniowe, które charakteryzują się elastyczną strukturą powstającą podczas przeplatania ze sobą drutów stalowych. Również można spotkać się z innymi wariantami tych siatek, na przykład często kupowane są siatki stalowe ocynkowane zgrzewane, które tworzą sztywne panele.

Powyższe rodzaje siatek stalowych ocynkowanych dostępne są także w zróżnicowanych wariantach, między innymi pod względem:

  • Długości,
  • Wysokości,
  • Grubości zastosowanego drutu,
  • Wielkości i kształtu oczka,
  • Wagi.

Szeroka gama siatek powoduje, że mogą być one dostosowane specjalnie do konkretnych wymagań, by zapewniły one odpowiednie właściwości.

Kiedy stosowane są siatki stalowe ocynkowane?

Ze względu na swoje właściwości siatki stalowe ocynkowane mają rozległe zastosowanie, dlatego stosowane są one w różnych celach.

Najczęściej siatki te używane są jako siatki ogrodzeniowe. Pozwalają one na łatwe i szybkie przygotowanie trwałych, odpornych na czynniki pogodowe ogrodzeń, na przykład wokół posesji prywatnych, terenów firmowych, przemysłowych, na obszarach użyteczności publicznej.

Również siatki stalowe ocynkowane mogą być wykorzystywane podczas przygotowywania innego rodzaju konstrukcji, między innymi wolier, koszów, przegród. Można wtedy dobrać je odpowiednio do konkretnego zastosowania.

Gdzie dostępne są siatki stalowe ocynkowane?

Obecnie siatki stalowe ocynkowane są oferowane przez wiele firm.

Można także zamawiać je od razu u producentów, co pozwala również na uzyskanie bardzo atrakcyjnych cen i daje możliwość zamówienia siatek na indywidualne zamówienie. Oferty można sprawdzić w internecie.

Dodaj komentarz