zlomowanie auta

Oddając pojazd na auto złom, należy zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniej placówki. Należy zawsze wybierać ofertę od firmy, która wykonuje wszystkie czynności w sposób legalny. Czym więc wyróżnia się takie przedsiębiorstwo? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się legalny auto złom?

Legalny auto złom w Przemyślu to firma, która działa zgodnie z wymogami prawa. Wykonuje wszystkie niezbędne czynności demontażowe oraz wystawia odpowiednie zaświadczenie dla właściciela. Z takim dokumentem może się on udać do odpowiedniego urzędu, aby wyrejestrować zezłomowany pojazd. Bez właściwego zaświadczenia nie jest możliwe przeprowadzenie tej procedury i może to narazić kierowcę na odpowiedzialność karną.

Wszystkie firmy, które działają zgodnie z prawem, dbają o to, aby cały proces demontażu był w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego. W takim przypadku kluczowe znaczenie ma pozbycie się z pojazdu wszelkich niebezpiecznych elementów. Mowa tutaj na przykład o płynach eksploatacyjnych, akumulatorze oraz innych podzespołach, w których znajdują się szkodliwe substancje. Jest to tak ważne, ponieważ auto nie zawsze trafia do natychmiastowej kasacji. Bywa i tak, że jest przechowywane na placu przez dłuższy czas.

Legalnie działający auto złom przywiązuje także wagę do tego, aby wszelkie pojazdy, które trafią do takiej placówki, były odpowiednio zabezpieczone. Mowa tutaj o ich właściwym składowaniu po wymontowaniu niebezpiecznych elementów. Plac musi być do tego odpowiednio przygotowany i zabezpieczony przed dostępem osób nieuprawnionych.

Po czym poznać legalnie działający auto złom?

Złomowanie pojazdów w Przeworsku lub w każdym innym mieście, powinno odbywać się w sposób legalny. Nie wszystkie oferty, które znajdziemy w prasie lub w internecie, mogą wskazywać na firmę, która wykonuje wszystkie te czynności zgodnie z prawem. Dlatego warto we własnym zakresie dokonać weryfikacji. Można to sprawdzić poprzez wykaz przedsiębiorców prowadzących stacje demontażu pojazdów. Znajduje się on w Biuletynie Informacji Publicznej dotyczącej danego województwa.

Dodaj komentarz