nowoczesna kuchnia

W nowoczesnej kuchni warto stosować innowacyjne rozwiązania, które zapewnią domownikom komfort podczas wykonywania codziennych czynności. Tradycyjne okapy umieszczane nad płytą indukcyjną zwykle zajmują sporo miejsce i często są sprytnie ukryte w zabudowie. Skuteczny system pochłaniania nadmiaru powietrza może być bardziej funkcjonalny, jeśli zdecydujesz się na montaż okapu zintegrowanego z płytą indukcyjną. A jak to działa w praktyce?

Jak działa okap zintegrowany z płytą?

Okap jest w kuchni bardzo potrzebny, ponieważ pomaga pozbyć się przykrych zapachów i zanieczyszczeń powstałych w trakcie gotowania. Jednak w mniejszych kuchniach może nie być miejsca na klasyczny model montowany pod sufitem. W takim wypadku warto wybrać okap zintegrowany z płytą, którego wylot może mieć różny kształt i wielkość. Cała konstrukcja jest montowana w dolnej szafce w taki sposób, że domownicy wciąż będą mogli ją wykorzystać do przechowywania rzeczy. Zintegrowany okap może pracować w obiegu zamkniętym lub otwartym i jest zasilany prądem. Model wbudowany w płytę indukcyjną doskonale z nią współpracuje i sprawnie zasysa powietrze, zanim zdąży się rozprzestrzenić po całej kuchni.

Okap zintegrowany z płytą – nowoczesny design i wygoda użytkowania

Choć okap zintegrowany z płytą to absolutna nowość, na rynku możesz już znaleźć wiele ciekawych modeli, które zachwycą Cię kształtem i sposobem działania. Kanał wentylacyjny może być okrągły, podłużny lub kwadratowy i jest umieszczany na środku płyty lub po obu jej bokach. Zarówno okap, jak i płytę możesz wygodnie obsługiwać, korzystając z dotykowego panelu, a niektóre funkcje uruchamiają się automatycznie. Inteligentny sprzęt rozpoczyna pracę dopiero wtedy, gdy pojawi się para. Jest to zatem bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które znacznie ułatwi Ci gotowanie. W efekcie nie musisz stać nad garnkami, by wyczekiwać idealnego momentu na włączenie okapu, ponieważ on wyręczy Cię i zrobi to sam. Zintegrowany okap może pracować w kilku trybach, w zależności od rodzaju i ilości gotowanego pożywienia. Warto podkreślić, że jest to urządzenie, które pracuje znacznie ciszej od tradycyjnych modeli, zapewniając domownikom wysoki komfort użytkowania.

Okap zintegrowany z płytą – dlaczego warto?

Płyta indukcyjna to obecnie podstawowe wyposażenie nowoczesnej kuchni. Połączenie kuchenki z okapem daje użytkownikom wiele możliwości na oryginalną aranżację wnętrz. Takie urządzenie jest niezwykle wydajne, a sam okap z łatwością utrzymasz w czystości, przy użyciu podstawowych kuchennych detergentów. Montaż jest wyjątkowo prosty, a cała konstrukcja odznacza się ponadprzeciętną trwałością i wytrzymałością. Zobacz, co wyróżnia: Płyta indukcyjna i okap – praktyczny duet kuchenny i sprawdź, co możesz zyskać, wybierając to innowacyjne rozwiązanie. Gładka powierzchnia płyty wykonana ze szklanej ceramiki z wyświetlaczem LCD doskonale współgra z designersko wykończonym okapem. Decydując się na ten model, zyskasz dodatkową przestrzeń w kuchni, którą możesz wykorzystać do zawieszenia kolejnych szafek lub ściennych dekoracji.

Okap zintegrowany z płytą cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów, ponieważ jest praktyczny i pięknie wygląda. Mając takie urządzenie w domu, możesz bez przeszkód gotować wiele potraw naraz, nie martwiąc się przykrymi zapachami. Okap zasysa parę od razu, bez zbędnej zwłoki, a przykra woń nie przedostaje się do innych pomieszczeń. Dzięki czemu nie musisz wietrzyć mieszkania, a gotowanie stanie się dla wszystkich domowników czystą przyjemnością.

Dodaj komentarz