automaty vendingowe

Automaty vendingowe, czyli inaczej mówiąc sprzedające, zapewniają użytkownikom ogromne możliwości. Nie tylko, jeżeli mowa jest o dostępie do ciepłych/zimnych napoi, różnego rodzaju przekąskach. To także szansa na całkiem spory zysk.

Automaty vendingowe zewnętrzne – gdzie można je postawić?

Chyba już nikogo tak naprawdę nie dziwią automaty vendingowe zewnętrzne. Niemcy, Francja, USA, czy Japonia to kraje, gdzie takie automaty można spotkać praktycznie na każdej ulicy. Całkiem możliwe, że Polska również pójdzie tym torem, oferując możliwość zakupu w szybkim czasie. Trzeba jednak uważać na to, jakie automaty gdzie się stawia. Najlepiej, jeżeli będzie się miało do czynienia z miejscami osłoniętymi. Bardzo wysokie lub niskie temperatury, duża wilgoć mogą wpłynąć niekorzystnie na produkty znajdujące się w środku. Wyjątkiem są te sytuacje, kiedy w automacie znajdują się produkty hermetycznie pakowane. Nie każdy automat przystosowany jest do trudnych warunków.

Przykładem tego mogą być dystrybutory do wody, które stawia się pod dachem, m.in. w pomieszczeniach biurowych.

Automaty vendingowe zewnętrzne oferujące szerokie możliwości

Dystrybutory do wody są bardzo chętnie wykorzystywane. To dzięki nim można mieć dostęp do zimnej wody źródlanej, jak również ciepłej, która pomoże zaparzyć kawę/herbatę. Jednak one nie sprawdzą się na zewnątrz. Automaty vendingowe zewnętrzne są w stanie poradzić z wyzwaniami – o ile zostaną wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia. To fakt, że duża waga takich urządzeń stanowi swoiste zabezpieczenie. Stosuje się także opcje przymocowania konstrukcji do podłoża. Te bardziej zaawansowane urządzenia wyposażone są w specjalne czujniki antywstrząsowe, jakie na dodatek połączone są z sygnałem alarmowym. Jeżeli ktoś chciałby być pewny tego, żę automat będzie działać bez zarzutu, powinien zapewnić mu ochronę – w szczególności, jeżeli mowa jest o silnych opadach deszczu, które mogą wpłynąć na jakość oferowanych produktów spożywczych. 

Dodaj komentarz