Ciąża to wspaniały czas dla każdej kobiety. Oczekiwanie na dziecko wiąże się często także z pewnymi zmianami w życiu codziennymi. Jedna z nich dotyczy zakupu nowej piżamy, szczególnie w okresie zaawansowanej ciąży czy na czas karmienia piersią. Jaka bielizna nocna sprawdzi się najlepiej w tym okresie?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bielizny nocnej?

Piżama czy koszula nocna powinna być dopasowana do zmieniającego się ciała w czasie ciąży. Dlatego też wybierając najlepsze ubrania na noc, warto wziąć pod uwagę:

  • Wygodę. Rosnący brzuch utrudnia wykonywanie wielu codziennych czynności. Bielizna nocna dla kobiet w ciąży nie może krępować ruchów. Dobrze, gdy jej założenie i ściągnięcie nie będzie sprawiać dużych problemów.
  • Rozciągający się materiał pozwala nosić tę samą piżamę przez 9 miesięcy oczekiwania na dziecko. Także umieszczenie odcięcia jest bardzo ważne – w przypadku koszuli nocnej powinno być ono tuż pod biustem, aby nie ściskać brzucha.
  • W okresie ciąży należy szczególnie zadbać o zdrowie. Dlatego też najlepiej sprawdzi się piżama z oddychającego materiału – na przykład z bawełny.
  • Także w pierwszych miesiącach życia niemowlaka warto zadbać o odpowiednią piżamę. Dziecko domagać się będzie pokarmu także w nocy – dlatego też dużą popularnością cieszy się bielizna nocna z odpięciem, umożliwiająca błyskawiczne wyciągnięcie piersi i podanie jej dziecku.

Nie można również zapominać o aspektach estetycznych. Warto wybrać taki krój koszuli nocnej dla kobiet w ciąży, w którym będziesz się czuła nie tylko wygodnie, ale i pięknie.

Koszula nocna czy piżama? Jaka bielizna nocna w czasie ciąży sprawdzi się najlepiej?

W pierwszych miesiącach ciąży zwykła dwuczęściowa piżama nie powinna sprawiać żadnego problemu. Nie ma więc powodu, by zmieniać swoje wcześniejsze przyzwyczajenia. Dopiero w ostatnich tygodniach przed porodem zakładanie i noszenie spodni może być kłopotliwe. Wiele przyszłych mam decyduje wtedy o zakupie wygodniejszych koszul nocnych. Jednak nie zawsze jest to konieczne.

W okresie karmienia piersią z kolei popularniejsze bywają piżamy dwuczęściowe. Jednak i w tym przypadku wiele zależy po prostu od upodobania mamy. Sklepy internetowe z bielizną nocną, takie jak Conteshop, mają w swojej ofercie wygodne modele koszul nocnych z możliwością rozpięcia ramiączka – przeznaczonych specjalnie dla kobiet z niemowlętami.

Jaka bielizna nocna najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Najlepiej być przygotowanym na każdą okazję i zakupić sobie zarówno piżamę dwuczęściową, jak i koszulę nocną. Wtedy każdej nocy możesz zdecydować, który strój będzie Ci bardziej pasował.

Dodaj komentarz