Zadbane dłonie są ozdobą każdej kobiety oraz mężczyzny. Niestety wiele osób boryka się z problemem łamliwych, kruchych i przebarwiających się paznokci. Z pomocą przychodzą specjalne odżywki do paznokci. Jak wybrać najlepszy produkt, który skutecznie wzmocni i odżywi płytkę?

Co wziąć pod uwagę wybierając odżywkę do paznokci?

Na rynku, dostępny jest szereg preparatów różniących się od siebie składem i sposobem działania. Wybór odpowiedniego kosmetyku powinien być pokierowany aktualnym stanem płytki paznokciowej oraz naszymi oczekiwaniami. Osobom ze zniszczonymi i łamliwymi paznokciami zalecane są środki zawierające w składzie keratynę oraz wapń. Substancje te skutecznie wspierają regenerację płytki paznokciowej.

Do krótkich paznokci zalecane są produkty wzmacniające, z krzemionką, żelazem i ceramidami. W przypadku tych łamliwych i suchych warto sięgnąć po terapię z użyciem odżywki zawierającej witaminy. Odżywki na paznokcie działają w kompleksowy sposób. Wzmacniają, odżywiają i nawilżają płytkę, często stymulując ją do szybszego wzrostu. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając najlepszy dla siebie preparat? Zapoznajmy się też z opiniami użytkowników, którzy już wypróbowali dany produkt. Ponadto zapoznajmy się z jego dokładnym składem.

Skład odżywki do paznokci – jaki powinien być?

Do wyboru mamy produkty bazujące na naturalnych składnikach, jak i te o chemicznym składzie. Oczywiście, najlepiej sięgnąć po preparaty, w których dominują naturalne substancje. Na stan płytki paznokciowej wpływają przede wszystkim takie składniki jak:

  • krzem- przeciwdziała łamaniu paznokci i stymuluje ich wzrost,
  • keratyna- stanowi budulec płytki paznokcia,
  • ceramidy- mają właściwości wzmacniające,
  • wapń- tak samo, jak keratyna, stanowi budulec kości oraz wytworów naskórka,
  • oleje- natłuszczają i nawilżają. Stanowią też źródło witamin, z tego względu mają właściwości regenerujące i odżywiające,
  • witaminy- dla procesów regeneracji szczególne znaczenie ma witamina C i E.

Oprócz tego, w odżywkach do paznokci może znaleźć się żelazo, krzemionka czy proteiny jedwabiu. Dobrym składem wykazują się między innymi produkty marki Cuccio.

Czego nie zawiera dobra odżywka do paznokci?

Wysokiej jakości odżywka do paznokci, nie powinna zawierać substancji drażniących czy silnych rozpuszczalników. W jej składzie nie powinien znaleźć się między innymi formaldehyd, który wywołuje podrażnienia i silne reakcje alergiczne. Dobry preparat nie powinien też zawierać w silnych rozpuszczalników, takich jak toluen czy DBP.

Samo stosowanie odżywki do paznokci może okazać się niewystarczające. Warto też zadbać o kondycję paznokci w inny sposób, a więc stosować zdrową dietę i nie używać silnych detergentów.

Dodaj komentarz