samochodowe zabezpieczenie

Immobilizer to kluczowy element systemu zabezpieczającego większość współczesnych samochodów przed kradzieżą. Wraz z rozwojem technologii, ta forma ochrony stała się nieodłącznym elementem nowoczesnych pojazdów, skutecznie zwiększając poziom bezpieczeństwa. Kiedy kierowca przekręca kluczyk w stacyjce lub naciska przycisk start, immobilizer sprawdza, czy klucz jest prawidłowy. Jeżeli tak nie jest, silnik samochodu zostaje zablokowany, uniemożliwiając przestępcom odpalenie pojazdu.

Na jakiej zasadzie działa immobilizer?

Immobilizer to urządzenie, które komunikuje się z kluczykiem za pomocą specjalnej transponderowej technologii radiowej. W każdym kluczyku jest unikalny kod, który jest rozpoznawany przez urządzenie zamontowane w samochodzie. Kiedy klucz jest wkładany do stacyjki, system immobilizera wysyła do niego sygnał. Transponder w kluczyku odpowiada na ten sygnał, przesyłając swój unikalny kod. Jeżeli kod jest poprawny, immobilizer deaktywuje blokadę, umożliwiając odpalenie silnika.

Jednak, jeżeli klucz nie jest prawidłowy lub próbuje się odpalić samochód bez klucza, system immobilizera nie odbierze właściwego kodu. Wówczas uruchamia blokadę, która uniemożliwia dostęp do niektórych funkcji silnika, zapobiegając tym samym jego odpaleniu. Auto klucz – firma Kamel specjalizuje się w usuwaniu usterek z systemów i dba o ich prawidłowe działanie.

Po co w autach stosuje się immobilizery?

W praktyce, główną funkcją immobilizera jest zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą. W przeszłości, zabezpieczenie samochodu polegało głównie na zamykaniu go na klucz. Wraz z rozwojem technologii, metody kradzieży samochodów stały się bardziej zaawansowane, a tym samym i metody zabezpieczające musiały się zmienić. Rozwiązaniem jest immobilizer w Szczecinie, który gwarantuje zwiększenie bezpieczeństwa.

Immobilizer jest skutecznym zabezpieczeniem, ponieważ niezależnie od tego, czy złodziej jest w stanie otworzyć samochód i nawet uruchomić stacyjkę, nie jest w stanie odpalić silnika bez właściwego klucza. Bez klucza z odpowiednim kodem, silnik pozostanie zablokowany, co sprawia, że kradzież samochodu jest znacznie trudniejsza.

To nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pojazdu, ale również może obniżyć koszty ubezpieczenia, ponieważ samochody wyposażone w immobilizery są mniej narażone na kradzież.

Dodaj komentarz