zabezpieczenia okienne

Mając małe dzieci w domu, jednym z priorytetów rodziców staje się zapewnienie im bezpiecznego środowiska do zabawy i rozwoju. Wiele niebezpieczeństw czyha na najmłodszych także we własnym domu, dlatego warto zadbać o to, aby zminimalizować ryzyko wypadków. Zabezpieczenia na okna to jeden z ważniejszych elementów, które warto mieć na uwadze, zwłaszcza jeśli mieszkamy na wyższych piętrach budynku.

Zabezpieczenia na okna – dlaczego warto je mieć?

Zabezpieczenia na okna to istotne rozwiązanie dla każdego rodzica, którego celem jest ochrona swojego dziecka. Okna otwarte lub źle zabezpieczone mogą prowadzić do groźnych sytuacji, takich jak upadek dziecka z wysokości czy uduszenie sznurkiem od rolety. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że odpowiednio dobrany system zabezpieczający może skutecznie chronić nasze pociechy przed tego typu zagrożeniami. 

Jak uniemożliwić dziecku samodzielne otwarcie okna?

Aby skutecznie zabezpieczyć okna przed samodzielnym otwarciem przez dzieci, warto rozważyć instalację specjalnych blokad i ograniczników. Poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku, które pomogą chronić Twoje pociechy przed niebezpiecznymi sytuacjami związanymi z oknami.

  • Blokada uchylno-przesuwna – to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które sprawdzi się w domach z małymi dziećmi. Montowana jest na skrzydle okna, a jej działanie polega na blokowaniu przesuwania skrzydła po jego uchyleniu. Dzięki temu dziecko nie jest w stanie całkowicie otworzyć okna, a rodzic ma możliwość kontrolowania szerokości uchylenia skrzydła. 
  • Uchwyt nadstawny – to kolejne często spotykane zabezpieczenie na okna z Bornego Sulinowa. Montowany jest on na ramie okiennej i blokuje otwieranie skrzydła. Tego typu rozwiązanie pozwala na całkowite unieruchomienie okna, co eliminuje ryzyko przypadkowego otwarcia przez dziecko.
  • Ogranicznik uchyłu – to praktyczne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zapewnić dziecku możliwość korzystania z naturalnego światła i świeżego powietrza, a jednocześnie uniknąć ryzyka wypadków. Montowany jest na skrzydle i ramie okna, a jego zadaniem jest regulowanie kąta uchylenia skrzydła. Dzięki temu dziecko nie może otworzyć okna na tyle szeroko, aby zmieścić się w nim.

Dobrym rozwiązanie jest też zabezpieczenie przed otwarciem klamki, które ogranicza dostęp dziecka do klamki okiennej. Montuje się je bezpośrednio na klamce, utrudniając jej ruch. Dzięki temu małe dzieci nie są w stanie samodzielnie otworzyć okna.

Dodaj komentarz