mydło dla dzieci

Umyj ręce!

mydło dla dzieciNikomu nie trzeba specjalnie powtarzać, jak ważne w codziennej higienie człowieka jest mycie rąk. To nasze dłonie stykają się z wszelkimi drobnoustrojami w miejscach publicznych, toaletach. Dotyczy to również dzieci. Może nawet zwłaszcza dzieci, gdyż to one są mniej odporne a i wtykają często swoje łapki nie tam gdzie trzeba. Później bez żadnych oporów pakują brudne paluszki do buzi. To do nas rodziców, należy wyrobienie w dziecku higienicznych nawyków. Tak, aby nigdy nie usiadło do jedzenia bez umycia rąk, by każda wizyta w toalecie kończyła się również ich umyciem.

Jak przekonać dziecko do częstego mycia rąk:

  • Wpajaj maluchowi ten nawyk od tzw. maleńkości. Niech wie, że nieodzowną częścią każdej wizyty w toalecie, nawet po skorzystaniu z nocniczka, jest umycie rąk.
  • Zadbaj o odpowiednie dla dziecka środki higieniczne. Mycie rąk niewątpliwie stanie się atrakcyjniejsze, gdy zapewnisz maluchowi pachnące mydło dla dzieci. Mycie będzie atrakcyjniejsze, gdy mydło dla dziecka będzie w kolorowej buteleczce (możecie wykonać ją wspólnie).mydło dla dzieci
  • Pokazuj dziecku, jak ręce myć dokładnie i skutecznie (każdą powierzchnię dłoni, wszystkie palce itp.), przy umywalce możesz przywiesić narysowaną wspólnie z dzieckiem instrukcję (z łatwością znajdziesz ją w Internecie).
  • Kup podest, aby by mydło dla dziecka oraz umywalka, były dla niego na dostępne, ręczniczek powieś na odpowiedniej dla dziecka wysokości.
  • Absolutnie zawsze zawracaj dziecko, jeśli nie umyło rąk po skorzystaniu z toalety. Nie pozwól usiąść do stołu bez ich umycia. Po każdym przyjściu ze spaceru, jedne z pierwszych kroków kierujcie do łazienki.
  • Uświadamiaj dziecko o zagrożeniach płynących z braku higieny. Adekwatnie do wieku, przedstaw malcowi, jak wyglądają i co powodują mikroby, którymi możemy się zarazić poprzez brudne ręce (wirusy, bakterie, jaja pasożytów).

Gwarantuję, że jeśli będziecie, z dużą konsekwencją przestrzegać tych zasad, wkrótce mycie rąk stanie się dla dziecka odruchem, będzie to robiło niemal z automatu. A przecież o to chodzi!

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz