Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną nie mogą podróżować ani autobusem ani samochodem czy statkiem, ponieważ podczas podróży dostają zawroty głowy, nudności, które często kończą się wymiotowaniem. Najczęściej na to schorzenie cierpią dzieci, ale statystyki pokazują, że co dziesiąty dorosły niestety nie wyrósł z niej i ciągle odczuwa dyskomfort podczas podróżowania.
Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną
- Przed podróżą nie powinno się dużo jeść, a pod ręką w czasie jazdy trzeba mieć niegazowaną wodę mineralną, dziecko może pić także herbatkę koperkową lub imbirową – to właśnie imbir jest skutecznym lekiem na nudności, wiedzą o tym nie tylko kobiety w ciąży, wiele środków na chorobę lokomocyjną w swoim składzie zawiera właśnie imbir
- Chora osoba powinna zawsze siedzieć w samochodzie lub autobusie przodem do kierunku jazdy, a dziecko podróżujące w foteliku powinno być umieszczone pośrodku tylnego
- W pojedzie powinien musimy zapewnić stały dopływ świeżego powietrza
- Jeśli to możliwe podróżujmy nocą, aby osoba cierpiąca na chorobę lokomocyjną mogła spać podczas podróży
- Pomóc może lek na chorobę lokomocyjną, nawet już trzylatkowi możemy podać niewielką dawkę leku Aviomarin (zgodnie z ulotką lub wskazaniami lekarza) najlepiej pół godziny przed podróżą.
- Zawsze warto porozmawiać o tym schorzeniu z lekarzem, w przypadku dzieci z pediatrą, być może zaproponuje on konsultacje neurologiczną.
- Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną nie odczuwają żadnych dolegliwości gdy same prowadzą pojazd – to bardzo dobra informacja dla chorych.
źródła zdjęć: www.pinterest.com