remont kuchni tanio, szybko i z pomysłem

Remont kuchni nie musi wiązać się z traumatycznymi przeżyciami, stresem i wyzerowaniem konta. Dziś chciałabym podzielić się z Wami kilkoma patentami na szybkie i tanie odnowienie kuchni.

Podłoga

  • Jeśli na podłodze są płytki w całkiem dobrym stanie, ale ich kolor czy wzór nam się opatrzył, najlepszym rozwiązaniem będzie ich pomalowanie, specjalnie do tego celu przeznaczoną farbą. Podłoże przed malowaniem musi być bardzo dokładnie odtłuszczone, a wszelkie ubytki zaszpachlowane i wygładzone.
  • Do łask wraca linoleum, jednak w zupełnie nowej odsłonie. W pięknych, soczystych kolorach i wzorach (np. klasycznej i ciągle bardzo modnej czarno – białej szachownicy), odporne i wytrzymałe, a do tego łatwe do położenia i tanie.

Szafki

Na początek należy wykonać dokładny przegląd zabudowy meblowej. Sprawdzić stan szafek, drzwiczek i całej reszty. W zależności od wyniku przeglądu możesz:remont kuchni tanio, szybko i z pomysłem

  • Wymienić fronty. Jeśli wnętrza szafek są w dobrym stanie, natomiast drzwiczki są popsute, rozklejone, obdarte, dobrym wyjściem będzie wymiana frontów. Jest z tym trochę „zabawy”( przykręcanie, odkręcanie), ale efekt taki, jakbyśmy wymienili całą kuchnię.
  • Pomalować. Dobre, niezniszczone szafki tanim kosztem odnowimy, malując je specjalną trwałą, odporną farbą. Wykonanie jest proste. Dobry efekt zagwarantuje odpowiednie przygotowanie podłoża (odtłuszczenie, zmatowienie, zagruntowanie).
  • Wymienić uchwyty. Niezależnie czy zdecydowaliśmy się na wymianę frontów, przemalowanie czy pozostawienie mebli bez zmian, nowego, odmienionego wyglądu szafkom i szufladom nadadzą nowe uchwyty i gałki.

remont kuchni tanio, szybko i z pomysłemŚciany

  • Wymiana kafelków, całe to kucie, gruz, wiele godzin kładzenia nowych – to chyba najgorszy etap remontu kuchni, więc jeśli stare płytki są w miarę dobrym stanie, to warto przemyśleć ich pomalowanie. Tak, tak – płytki tez możemy pomalować i to na dowolnie wybrany kolor w macie lub połysku. A najważniejsze jest to, że wytrzymałość i odporność pomalowanych powierzchni jest naprawdę zadowalająca.
  • W kuchni wygospodaruj ścianę (lub chociaż jej kawałek, ewentualnie front szafki) i pomaluj farbą tablicową. Ty oraz Twoje dzieci będziecie mogli wyżyć się twórczo. Taka powierzchnia, to  także idealne miejsce do pozostawiania sobie wiadomości lub notowania przepisów. Farba tablicowa ma również właściwości magnetyczne, wiec rysunki, zdjęcia i pocztówki, odtąd nie muszą wisieć już tylko na lodówce.

Tani remont – słowem podsumowania

To tylko kilka pomysłów, na wykonanie remontu tanim kosztem. Naprawdę nie trzeba wydawać kroci, by odnowić stare, nudne wnętrze. Aby remont kuchni był tani, fachowców należy zatrudniać  jedynie do niezbędnych prac (np. wymiana kuchenki). Malowanie, drobne naprawy czy położenie linoleum, to prace, które można wykonać samodzielnie, z pomocą rodziny czy przyjaciół.

źródła zdjęć www.pinterest.com

Dodaj komentarz