kot

kotMamo, tato chcę mieć psa albo kota! Ja ten temat osobiście przerabiałam już kilka razy. Nagła miłość do czworonoga pojawia się po każdej wizycie u znajomych mieszkających z pupilem, po wizycie w zoo, a ostatnio po oglądnięciu w kinie familijnego filmu, którego bohaterem jest tajemniczy kot… Jeśli tak jak ja wahasz się przed podjęciem tej ważnej decyzji może poniższe wątki pozwolą ci odpowiedzieć na pytanie czy ty i domownicy jesteście gotowi na nowego członka rodziny.

  1. Opieka nad kotem, psem tak jak nad wszystkimi zwierzętami wymaga przede wszystkim odpowiedzialności i opiekuńczości.
  2. Pies czy kot? – to ma znaczenie, bo są to dwa różne zwierzęta z różnymi potrzebami i wymaganiami.kot
  3. Aby zapewnić swojemu kudłaczowi zdrowie i energię musimy zapewnić mu niezbędne przedmioty codziennego użytku. Po pierwsze – kuweta (zapach z kuwety potrafi być niestety nieprzyjemny), a do kuwety żwirek – oczekujący systematycznej wymiany.
  4. Odpowiednie jedzenie dla kociąt to zbilansowane posiłki zawierające niezbędne składniki mineralne, witaminy, kwasy tłuszczowe i przede wszystkim smak, który twój puszek polubi.
  5. Jedzenie i picie trzeba zwierzakowi podać – do tego posłużą nam odpowiednie naczynia, plastikowe lub metalowe miski.
  6. To co możemy dać swojemu czworonogowi to nasza uwaga, chwila zabawy a szczęśliwy pupil odwdzięczy się nam wierną przyjaźnią.

Jeśli jesteś gotowa na przyjęcie pod swój dach nowego członka rodziny, porozmawiaj z domownikami, podzielcie się obowiązkami związanymi z opieką nad pupilem.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz