syrop na kaszel suchy

Suchy, męczący kaszel, to jeden z pierwszych objawów dopadającej nas infekcji. Nie daje odpocząć, wybudza ze snu, sprawia duży dyskomfort, czasem nawet ból. Syropy  blokujące odruch kaszlu, najczęściej na bazie dekstrometorfanu, przynoszą ulgę na wiele godzin. Jednak nie wszyscy mogą je zażywać. Domowe syropy, może nie są aż tak skuteczne, ale za to  bezpieczne  dla kobiet w ciąży, mam karmiących i  małych dzieci.

Syrop na kaszel suchy - zrób sobie samSyrop  na  kaszel suchy z cebuli

Cebulę obieramy i kroimy w grube plastry. Warstwami układamy cebulę w naczyniu, każdą warstwę przesypując obficie cukrem, lub zalewając miodem. Odstawiamy na kilka godzin, pod przykryciem, w ciepłe miejsce, by cebula puściła sok. Następnie odcedzamy powstały syrop.  Pijemy po 2 łyżki (dzieci po jednej) co 2-3 godziny.

Syrop na suchy kaszel z buraka

Buraki ćwikłowe ucierSyrop na kaszel suchy - zrób sobie samamy na tarce o grubych oczkach, dodajemy kilka łyżek miodu i ogrzewamy przez kilka minut (nie doprowadzając do zagotowania!). Następnie studzimy i odcedzamy. Syrop należy przyjmować co kilka godzin, w zasadzie w dowolnej ilości.

Receptury domowych syropów możemy wzbogacać innymi składnikami, np sokiem z cytryny, imbirem, czosnkiem, sokiem z malin, naparem z tymianku.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz