Jakub Żulczyk – (niezwykle zdolny) głos młodego pokolenia. Część II

Wzgórze psów

Jakub Żulczyk – (niezwykle zdolny) głos młodego pokolenia część IIOstatnim, wydanym w 2017 roku, dziełem Jakuba Żulczyka jest „Wzgórze psów”. Akcja powieści toczy się na mazurskiej prowincji, na którą cień rzucają, mrożące krew w żyłach, dramatyczne wydarzenia z przeszłości. Jest kryminalna zagadka, są opisane w charakterystyczny dla Żulczyka, dosadny i naturalistyczny sposób postacie, jest główny bohater, z tragiczną historia w tle. Czytając Wzgórze, zanurzamy się powoli w błocie, które oblepia nas z każdej strony, a jednak nie możemy przestać czytać…i myśleć. I tak do ostatniej 862(!) strony.

Belfer – sezon pierwszy

Jakub Żulczyk – (niezwykle zdolny) głos młodego pokolenia część IIJakub Żulczyk, wraz z dramatopisarką Moniką Powalisz, jest autorem scenariusza kryminalnego serialu telewizyjnego „Belfer”. I tak jak proza Żulczyka, serial wciąga,  od pierwszych minut, pierwszego odcinka. Głównym wątkiem jest tajemnicza śmierć nastolatki, której ciało zostało odnalezione w lesie. W tym samym czasie, do miasteczka przybywa tytułowy belfer Paweł Zawadzki (znakomity w tej roli Maciej Stuhr), który na własną rękę, mimo niechęci lokalnej społeczności, stara się rozwiązać kryminalną zagadkę. Równolegle toczy się oficjalne (jakże nieudolne) śledztwo, prowadzone przez lokalną policję. Kryminalna zagadka, to tylko tło, dla ukazania pajęczyny tajemnic i wzajemnych powiązań mieszkańców miasteczka. Obok Stuhra, w serialu możemy podziwiać, znakomite kreacje aktorskie Magdaleny Cieleckiej, Grzegorza Damięckiego, Krzysztofa Pieczyńskiego, Łukasza Simlata, Sebastiana Fabiańskiego. Serial trzyma w napięciu do ostatnich minut. A zakończenie …no cóż, kto nie oglądał, niech sam zobaczy.

Belfer – druga odsłona

Belfer 2, to kontynuacja pierwszego sezonu serialu. Tym razem tytułowy belfer (nieprzypadkowo) trafia do wrocławskiego, elitarnego liceum, w którym toczy się mrożąca krew w żyłach, mordercza gra. W obsadzie, oprócz fantastycznego Stuhra, młodzi zdolni aktorzy: Zofia Wichłacz, Michalina Łabacz, Eliza Rycembei. A czy drugi sezon „Belfra” powtórzy sukces pierwszego? Wygląda na to, że tak.

źródła: www.wikipedia.org; www.lubimyczytać.pl

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz