http://www.permen.pl/przyczyny.html

Kłopoty z osiągnięciem wzwodu, to problem coraz większej ilości i coraz młodszych mężczyzn.  Przyczyn tej niekomfortowej sytuacji jest bardzo wiele. Począwszy od stresu, niehigienicznego trybu życia, poprzez problemy natury psychicznej, przyjmowanie niektórych leków, zaburzenia hormonalne, zmiany miażdżycowe, na poważnych chorobach, typu cukrzyca, czy przerost gruczołu krokowego skończywszy.  Jedną z przyczyn braku wzwodu, może być  niedobór niektórych składników odżywczych, minerałów, witamin. Zatem, jeśli dotyczy nas ten problem (bądź nie chcemy, by kiedykolwiek nas dotknął), warto przyjrzeć się swojej diecie i wzbogacić ją w składniki, które mogą mieć pozytywny wpływ na potencję.

Regulatorami wzwodu są: męski hormon – testosteron oraz tlenek azotu, który odpowiada za ukrwienie narządów płciowych. Testosteron jest syntezowany z cholesterolu, pozyskiwanego  tłuszczu dostarczanego wraz z pożywieniem. Dlatego dieta mężczyzny nie powinna być drastycznie uboga w tłuszcze. Jednak nie należy tez przesadzać z ich ilością, gdyż nadmiar cholesterolu odkłada się w naczyniach krwionośnych, powodując zmiany miażdżycowe. A to z kolei jest częstą przyczyna braku wzwodu, z powodu niedostatecznego ukrwienia narządów płciowych.

Pierwiastkiem niezbędnym do syntezy testosteronu jest cynk, dlatego mężczyźni chcący poprawić potencję, powinni wzbogacić dietę w ten minerał. Bogatym źródłem cynku są: orzechy, migdały, mięso, jaja, kakao, pełnoziarniste pieczywo, pestki dyni, sezam.

Tlenek azotu, organizm ludzki syntezuje z L-argininy. Arginina jest aminokwasem endogennym, to znaczy że organizm sam ją syntezuje. Jednak wiele czynników (na przykład wiek), powoduje obniżenie efektywności tego procesu. Dlatego warto wzbogacić dietę, w bogate w ten aminokwas, produkty spożywcze. Naturalnym źródłem argininy są: mięso czerwone, drób, orzechy, pestki dyni, słonecznika, soja, owoce morza, jaja.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz