Trendy w makijażu na wiosnę i lato 2018

Tak jak w modzie, tak samo w makijażu, każdy sezon niesie coś nowego. Inne kolory, sposób nakładania kosmetyków, podkreślone inne części twarzy. A zatem, jakie trendy pojawiają się w makijażu na nadchodzący sezon? Jak i czym będziemy się malować wiosną i latem 2018?

Trendy w makijażu na wiosnę i lato 2018
Feeria barw

Oczy w tym sezonie malujemy w mocnych, soczystych barwach. Turkus, filet, zieleń, pomarańcz, biel  – i ich połączenia, znów w modzie!

Mocna kreska

Idealna kreska na górnej powiece, tuż przy linii rzęs oraz klasyczna „jaskółka” odchodzą do lamusa. Kreska w tym sezonie ma być gruba, geometryczna i niekoniecznie czarna.

Niech się błyszczy

Prawdziwym hitem jest błysk. Modne są naklejane na powieki, wokół oczu oraz na kości policzkowe kryształki, cekiny, naklejki. Rozświetlasz na twarzy ma lśnić niczym tafla lustra.

Postaw na usta

Metaliczne usta pojawiały się już w poprzednich sezonach. Ten trend zdaje się nie ustępować. Jeśli wybieramy pomadkę w klasycznych kolorach, nakładajmy ją palcami, jakby od niechcenia. Niech będzie lekko rozmazana, jakbyśmy pobrudziły się jedząc maliny.

Trendy w makijażu na wiosnę i lato 2018Dramatyczne rzęsy

Już nie długie i idealnie rozdzielone, a pogrubione, gęste rzęsy w stylu Twiggy będą hitem. Trochę rozmazane, trochę posklejane – to wszytko jak najbardziej mieści się w trendach na nadchodzący sezon.

Dla przeciwwagi

Idealnie gładka, zadbana, porcelanowa cera, lekko muśnięta rozświetlaczem – to przeciwwaga dla mocnych makijaży, w ostrych kolorach. Makijaż, a jakby bez makijażu. Taki naturalny look będzie również modny w nadchodzącym sezonie.

Jak widać, w tym sezonie, każdy wybierze coś dla siebie! Najmodniejszy makijaż wykonasz na przykład kosmetykami marki Bourjois.

 źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz