Kraków - dzieciom, czyli atrakcje miasta dla najmłodszych

Kraków, miasto przepełnione duchem historii, zabytkami, muzeami…może być jak najbardziej atrakcyjnym miejscem na ciekawą wycieczkę dla naszych maluchów. Oto mój subiektywny przegląd  miejsc, do których warto zabrać dziecko w Krakowie, aby się nie nudziło, a jednocześnie „łyknęło” nieco wiedzy i atmosfery miasta.

Kraków - dzieciom, czyli atrakcje miasta dla najmłodszychRynek – tu zawsze się coś dzieje. Nie brakuje ulicznych grajków, śpiewaków, przebranych aktorów udających rzeźby, czy przeróżnych „magów” zabawiających zwiedzających.

Muzeum w podziemiach Rynku – tutaj nawet najbardziej wymagający zwiedzający nie będzie się nudził. Pokazy multimedialne, ekrany dotykowe, odgłosy dawnego Krakowa – sprawią, że nasze maluchy przeniosą się w czasie o prawe 700 lat.

Ogród Doświadczeń im St. Lema – nauka poprzez rozrywkę, w pięknych okolicznościach natury. Na ekspozycję składa się 57 instalacji, które w sposób doświadczalny wyjaśniają prawa fizyki. Tu, ani dzieci, ani dorośli nie będą się nudzić.

Las Wolski i krakowskie ZOO – prawdziwe uroczysko przyrodnicze w centrum miasta. Zróżnicowana rzeźba terenu (wzniesienia, wąwozy), skałki wapienne, ponad 8 szlaków turystycznych, o łacznej długości prawie 36 km ścieżek spacerowych, ścieżki rowerowe, niezwykła roślinność – to prawdziwa frajda dla małych przyrodników. W Lasku Wolskim mieści się Krakowskie ZOO, w którym mieszka około 270 gatunków zwierząt: m.in. żyrafy, hipopotamy, lwy, słonie, pandy i pingwiny.Las Wolski i krakowskie ZOO.  Zróżnicowana rzeźba terenu (wzniesienia, wąwozy), skałki wapienne, ponad 8 szlaków turystycznych, o łącznej długości prawie 36 km, ścieżki rowerowe, niezwykła roślinność – to prawdziwa frajda dla małych przyrodników. W Lasku Wolskim mieści się Krakowskie ZOO, w którym mieszka około 270 gatunków zwierząt: m.in. żyrafy, hipopotamy, lwy, słonie, pandy i pingwiny.

A po męczącym dniu – czas na posiłek. Restauracji, knajpek i knajpeczek w Krakowie – co krok. Ale które dziecko, po pełnym wrażeń dniu, nie zjadłoby dobrej pizzy? Jednak w takim miesicie jak Kraków pizza, z dobrej jakości składników, to nie taka znowu prosta sprawa, zwłaszcza jeśli nie zna się miasta. W takich przypadkach dobrze jest postawić na sprawdzoną sieciową restaurację.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz