Korzystaj ze słońca z głową

Korzystaj ze słońca z głową

Nastały upragnione gorące, letnie dni. Część z nas spędza urlop w ciepłych krajach, gdzie słońce jest jeszcze mocniejsze. Uwielbiamy kąpiele słoneczne. Słońce nastraja nas pozytywnie. Chcemy cieszyć się zdrową opalenizną długie tygodnie. Ale jak korzystać ze słońca, aby po pierwszych dniach opalania nie wygalać jak rak, nocą nie zwijać się bólu, a  reszty urlopu nie musieć spędzać w cieniu.

Oto kilka przydatnych wskazówek:

Po opalaniu i kąpieli w morzu koniecznie weźmy prysznic i posmarujmy ciało balsamem po opalaniu ( najlepiej z dodatkiem d- pantenolu)

Nikomu chyba nie trzeba przypominać, że przed opaleniem należy ciało dokładnie posmarować preparatem z filtrem. Im słońce mocniejsze, a nasza cera jaśniejsza – filtr powinien być wyższy.  Po opalaniu i kąpieli w morzu koniecznie weźmy prysznic i posmarujmy ciało balsamem po opalaniu ( najlepiej z dodatkiem d- pantenolu)

Korzystaj ze słońca z głową

Unikajmy bezpośredniej ekspozycji twarzy na słońce. Zabezpieczmy skórę kremem z filtrem SPF 50. W przeciwnym razie, zamiast opalenizny możemy nabawić się przebarwień, których ciężko będzie się nam pozbyć nawet przez wiele tygodni.

Korzystaj ze słońca z głową

Uważajmy na głowę! Nie ruszajmy na plażę bez kapelusza. Nie zapominajmy, że słońce także szkodzi włosom. Długie, najlepiej spleść w warkocz i ukryć pod kapeluszem.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz