Oręże w walce z cellulitem– bańka chińska (część I)

02Co to właściwie jest cellulit?

Cellulit, inaczOręże w walce z cellulitem– bańka chińska (część I)ej zwany pomarańczową skórką, to zmora większości kobiet. Pojawia się najczęściej na pośladkach, udach, brzuchu. Są to wyczuwalne, a niekiedy niestety także widoczne, grudki nierównomiernie rozłożonej tkanki tłuszczowej. Cellulitowe grudki, to powiększone komórki tłuszczowe – adypocyty. Powiększone komórki, powodują pogorszenie ukrwienia w swoich okolicach, tkanki stają się słabiej dotlenione, dochodzi do zalegania wody i produktów przemiany materii. Do głównych przyczyn powstawania cellulitu należą: brak ruchu, zła dieta (nadmiar soli, cukru), zaburzenia hormonalne, palenie papierosów.

Co to jest bańka chińska?

Bańska chińska, to coś podobnego do zwykłej bański szklanej, tyle że wykonane z gumy. Można je kupić w komplecie, najczęściej cztery, w różnych rozmiarach. Koszt, to około 40-50 zł. Zasada działania bańki chińskiej jest również podobna do szklanej. Mianowicie również wykorzystuje się podciśnienie. W bańce gumowej powstaje ono po wyciśnięciu z niej powietrza, a następnie przyssaniu do skóry.

Oręże w walce z cellulitem– bańka chińska (część I)Na czym polega masaż bańką chińską?

Podczas zasysania skóry do wewnątrz bańki pobudza się krążenie krwi, rozszerzają się naczynia krwionośne, komórki się dotleniają, lepiej wchłaniają  składniki oliwki, którą aplikuje się na skórę przed masażem. Pobudzenie krążenia wspomaga wydalanie z tkanek toksyn oraz usuwanie wody.

Dla kogo masaż bańka chińską jest przeciwwskazany?

Ze względu na powstające podciśnienie, zasysanie skóry, podczas masażu może dochodzić do wylewów krwi – sińców. Dla niektórych masaż może być bolesny. W obu przypadkach  należy zmienić bańkę na mniejszą oraz zmniejszyć siłę nacisku. Niektóre poważne choroby mogą stanowić przeciwwskazanie do tego zabiegu: stwardnienie rozsiane, nowotwory, padaczka, zaburzenia krzepnięcia. Bańka chińska nie jest wskazana w przypadku cery naczynkowej. Masażu nie należy wykonywać w miejscu przerwania ciągłości tkanek, ran, stanów zapalnych,  wyprysków na skórze.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz