monstera

Monstera to zdecydowanie najmodniejsza roślina doniczkowa kilku ostatnich sezonów w dekoracji wnętrz i nic nie zapowiada tego, aby miała ustąpić miejsca na podium. Zarówno amatorzy jak i profesjonaliści w uprawianiu kwiatów kochają Monsterę za jej właściwości dekoracyjne i łatwość w uprawie. Odważnie znosi warunki klimatyczne panujące w naszych mieszkaniachmonstera.

Charakterystyka Monstery

Monstera rośnie w wolnym tempie, ale potrafi jednak osiągnąć imponujące rozmiary – i taki kawałek swojej przestrzeni powinniśmy jej zapewnić. Cały swój oryginalny wygląd zawdzięcza dużym, zielonym liściom, które z „wiekiem” przybierają charakterystyczne wcięcia – im starsze liście, tym wcięcia są głębsze. Wiekowa monstera posiada też zwisające korzenie zewnętrzne, których nie można usuwać!

Jak uprawiać Monsterę?monstera

Roślina ta nie jest wymagająca w uprawie o ile zachowamy podstawowe zasady jej pielęgnacji. Nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia, szczególnie latem, natomiast kiedy ma za ciemno liście są małe i pozbawione wcięć. Nadaje się di uprawy w domach i mieszkaniach. Jeśli tylko poświęcimy jej nieco uwagi odwdzięczy się dekoracyjnym wyglądem. Jeśli chodzi o podlewanie to wystarczy nawodnić ją raz w tygodniu w miesiącach letnich, natomiast zimą nawet rzadziej. Dobrze się czuje w stałej i umiarkowanej wilgotności ziemi i powietrza, dlatego można regularnie spryskiwać jej liście wodą. Pięknie wyglądają jej liście po użyciu środku nabłyszczającego (co kilka miesięcy). Odpowiednim terminem do przesadzania są miesiące wiosenne i nawozimy roślinę mniej więcej raz na dwa tygodnie wiosną i latem.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz