jesień w ogrodzie

Jesień tego roku nas rozpieszcza. Słońce, wysoka temperatura, aż by się chciało żeby właśnie nadchodziła wiosna, a nie zima. Jednak przyroda jest nieubłagana i należy liczyć się z tym, że lada dzień zwita do nas prawdziwa jesienna pogoda, z przymrozkami, deszczem, wiatrem.

Jesień w ogrodzie

Na zimę przygotowujemy swoją garderobę, domy…na nadejście zimy musimy przygotować także ogród. I o tym dziś kilka słów, porad i wskazówek.

Jesień w ogrodzie

Przed zimą należy skosić trawnik (ostatni raz powinno się to zrobić na przełomie października i listopada). Suche gałęzie wymagają przycięcia, a zbutwiałe liście posprzątania.

Jesień w ogrodzie

Rabaty, w których sadzimy kwiaty wymagają usunięcia przekwitniętych roślin. Ziemia powinna zostać przekopana i zasilona. Rośliny wieloletnie należy poprzycinać oraz odpowiednio zabezpieczyć przed mrozem. Przed nadejściem przymrozków, cały ogród należy obficie podlać.

Jesień w ogrodzie

W pracach ogrodowych doskonale sprawdzają się wielofunkcyjne traktorki ogrodowe Husqvarna. Z ich pomocą, beż dużego wysiłku przygotujemy ogród na zimę.

źródła zdjęć:  www.pinterest.com; www.husqvarna.com

Dodaj komentarz