gotowanie na parze - kurczak z warzywami

Dieta dzieci powinna składać się z potraw, które nie tylko będą im smakowały. Ważne jest przy tym, aby było to jedzenie korzystnie wpływające na ich zdrowie. Obie te cechy łączy w sobie gotowanie na parze. Wyjaśniamy, dlaczego jest to najzdrowsza metoda przygotowywania jedzenia dla naszych pociech.

Gotowanie na parze dla dzieci – czy i dlaczego jest wskazane?

Ta metoda przyrządzania jedzenia dla dzieci jest jak najbardziej wskazana. Na jej korzyść przemawiają względy zdrowotne, ale nie tylko. Oto najważniejsze zalety, jakie niesie ze sobą gotowanie na parze dla dzieci.

  • Produkty poddane tej metodzie obróbki zachowują większość składników i właściwości odżywczych. Oznacza to, że nasze dzieci otrzymują z każdym takim posiłkiem porcję ważnych dla ich dobrej kondycji i właściwego rozwoju witamin i mikroskładników.
  • Jedzenie gotowane na parze jest też o wiele delikatniejsze dla żołądka. Tym sposobem dbamy również o ten ważny element zdrowia naszego dziecka.
  • Ten sposób przyrządzania jedzenia to także dobra metoda na zapoznanie dziecka z tzw. zdrową kuchnią. Dzięki temu już od podstaw możemy wpajać pociesze zasady zdrowego odżywiania. Uczymy ją też, że zdrowe nie oznacza gorsze w smaku czy wyglądzie. Eliminujemy jednocześnie niewłaściwe nawyki żywieniowe.
  • Gotując na parze, ograniczamy też użycie takich kontrowersyjnych przypraw jak na przykład sól. W diecie dziecka to niezwykle ważne, ponieważ jej nadmiar może okazać się szkodliwy. Wykorzystujemy też o wiele mniej tłuszczu.
  • Jedzenie gotowane w ten sposób zachowuje swoje walory smakowe. Ponadto bywa, że gotowanie na parze wzmacnia i urozmaica smak niektórych potraw. To z kolei wzbudza u dzieci ciekawość i chęć do ich spróbowania.
  • Jedzenie gotowane na parze jest także o wiele mniej kaloryczne. Ma to korzystny wpływ na masę ciała dziecka. Możemy tym sposobem uchronić je także przed nadwagą.
  • Jedzenie przyrządzane tą metodą jest… ładne. Dzieci z zwiększą ochotą sięgają po potrawy, które przyciągają ich wzrok kolorem. Ten w przypadku mięsa czy warzyw gotowanych na parze, jest o wiele intensywniejszy. Stanowi to gwarancję, że nawet największy niejadek zainteresuje się daną potrawą.

gotowanie na parze - przygotowanie

Najlepsze naczynia do gotowania na parze

Jeśli chcecie zacząć przygodę z tą metodą przyrządzania jedzenia dla swoich dzieci, musicie wyposażyć swoją kuchnię w odpowiednie akcesoria. Mowa tu o naczyniach do gotowania na parze. Te najlepsze oferuje firma Philipiak. Jest to uznany na rynku producent wysokiej jakości stalowych naczyń i urządzeń dedykowanych osobom, które chcą zdrowo gotować. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się garnki stalowe z podwójnym dnem, ergonomicznymi uchwytami oraz przykrywką z wbudowanym termostatem. Jak dokładnie wyglądają, możecie zobaczyć na stronie samego producenta: http://www.philipiaknaczynia.pl/naczynia-philipiak.html . Znajdziecie na niej również szczegółowy opis możliwości oraz korzyści, jakie daje Wam gotowanie w tych właśnie garnkach. Dowiecie się m.in. że zostały tak wykonane, aby nie wchodzić w reakcję z żywnością, nawet przy długotrwałym i intensywnym użytkowaniu. Poznacie też inne stalowe naczynia marki Philipiak, które ułatwią Wam prowadzenie zdrowej i smacznej kuchni. Producent udowadnia, że jedno nie wyklucza drugiego, a czy się myli, możecie zweryfikować, nabywając jego garnki stalowe do gotowania na parze czy stalowe patelnie z podwójnym dnem.

Dodaj komentarz