Samochód podobnie jak inne przedmioty trawione są przez czas i tracą one swoją użytkowość i pierwotny blask. Zazwyczaj pod tym względem początki bywają dość delikatne i większość z nas jest w stanie naprawić te drobne usterki na własną rękę. Natomiast zawsze warto zastanowić się nad opinią i usługami specjalistów. Warsztaty blacharsko-lakiernicze oferują dużo profesjonalnych świadczeń i właśnie w tym artykule dowiesz się, jak wygląda proces napraw serwisów blacharsko- lakierniczych.

Drobne naprawy lakiernicze i blacharskie

Zanim przystąpisz do naprawy uszkodzonej karoserii, to warto sobie zadać pytanie- czy jestem w stanie sam to naprawić? Miłośnicy majsterkowania powinni sobie zdawać sprawę z tego, że nawet do drobnych uszkodzeń potrzebna jest odpowiednia wiedza i sprzęt. Jeśli nie posiadamy, któreś z tych rzeczy warto zastanowić się nad wizytą u profesjonalisty. Zanim przystąpimy do omawiania usług zakładów samochodowych, wymieńmy podstawowe usterki, które powinniśmy w stanie naprawić na własną rękę:

  • drobne ogniska rdzy,
  • drobne rysy i otarcia karoserii,
  • pęknięcia lakieru,
  • drobne wygięcia blachy.

Jeśli posiadamy podstawową wiedzę, powinniśmy w stanie naprawić powyższe usterki. Ocena uszkodzeń i samochodu to równie ważna umiejętność podczas naprawy uszkodzeń na własną rękę. W przypadku starszych modeli samochodów jest to dużo bardziej opłacalne ze względu na wkład finansowy, jaki musimy włożyć w warsztacie blacharskim lub warsztacie lakierniczym. Natomiast kiedy posiadamy nowszy model samochodu zdecydowanie lepiej zdecydować się na wizytę u specjalisty.

Zakład blacharsko-lakierniczy

W momencie, kiedy zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług warsztatu samochodowego, to warto sobie zdawać sprawę z kosztów, jakie poniesiemy i jak będzie wyglądał cały proces naprawy naszego samochodu. Ostatnio coraz więcej lakierników i blacharzy stosuje nowoczesną technologię SMART, którą zdecydowanie oszczędza klientom koszty i czas. Jest to cudowne rozwiązanie dla tych, którzy chcą oszczędzić na naprawie uszkodzeń swojego samochodu jak to tylko możliwe. Poza tym mamy również metodę SPOT, która również ma na celu oszczędzenie swoim klientom czasu i pieniędzy. Pomówmy, lecz o podstawowych kosztach podczas wizyty w zakładzie blacharsko-lakierniczym:

  • wgniecenie: 150-180 zł,
  • uszkodzona maska: 1100-1300 zł (blacharz); 700-1100 zł (lakiernik),
  • błotnik: 200-400 zł,

Oczywiście, jeśli chodzi o specyfikacje uszkodzenia i jego wycenę musimy udać się do specjalisty. Mimo wszystko warto zastanowić się nad wizytą w warsztacie samochodowym, ponieważ pracujący tam ludzie są doskonale przeszkoleni i naprawią każdą usterkę lepiej niż przeciętny fan majsterkowania.

Dowiedz się więcej na autodrobot.pl

Dodaj komentarz