felgi

Chcesz kupić felgi aluminiowe do Fiata? Zanim zdecydujesz się na zakup, zwróć uwagę na parę ważnych kwestii. O czym musi pamiętać właściciel samochodu? Oto najważniejsze informacje!

Felgi aluminiowe do Fiata – dlaczego warto je wybrać?

Chociaż felgi aluminiowe są droższe od felg stalowych, to jednak warto za nie dopłacić. Dlaczego? Przede wszystkim wyróżniają się bardzo atrakcyjnym wyglądem oraz wytrzymałością, dlatego mogą posłużyć na lata.

Obręcze wykonane z aluminium mogą być używane przez cały rok, dlatego z powodzeniem można używać ich również w sezonie zimowym. Warto pamiętać jednak o ich dokładnym oczyszczeniu po zimie, aby usunąć z nich zabrudzenia.

Nie bez znaczenia jest też sportowa estetyka felg aluminiowych. W porównaniu do felg stalowych wyróżniają się one ażurowym, lekkim wyglądem, co powoduje, że pojazd nabiera agresywnego wyglądu.

Rozmiar felg aluminiowych do Fiata – co wybrać?

Wybierając odpowiednie felgi aluminiowe do Fiata – https://felgislask.pl/marki-felgi-aluminiowe-do-fiata należy zwrócić szczególną uwagę na ich paramenty techniczne, ponieważ to one będą decydowały o tym, czy obręcze będą pasować do posiadanego pojazdu.

Przy doborze felg aluminiowych należy uwzględnić cztery główne parametry:

  • Średnica felg,

  • Szerokość felg,

  • ET felg,

  • Rozstaw śrub i średnicę otworu centralnego w felgach.

Rozmiar felg powinien być dopasowany do pojazdu oraz do używanych opon. Średnica felg powinna pokrywać się ze średnicą opon. Szerokość obręczy może być natomiast nieco większa lub mniejsza zależnie od efektu, jaki chcemy uzyskać. ET felgi odnosi się do jej offsetu, czyli osadzenia w nadkolu, dlatego warto wybrać felgę w ET zalecanym przez producenta pojazdu. Podobnie jest w przypadku śrub i otworu centralnego.

Jak łatwiej wybrać obręcze aluminiowe do Fiata?

Aby dopasować odpowiednie felgi aluminiowe do Fiata we własnym zakresie, warto także skorzystać z dostępnych w internecie konfiguratorów. To proste w obsłudze i darmowe narzędzia, za pomocą których można dobrać odpowiednie obręcze do posiadanego pojazdu. Można znaleźć je głównie na stronach sklepów oferujących felgi.

W konfiguratorze należy wprowadzić informacje dotyczące posiadanych opon lub modelu samochodu, aby natychmiast dowiedzieć się, jakie rodzaje obręczy będą do niego pasowały.

Alufelgi do Fiata – gdzie kupić?

Właściciele samochodów marki Fiat, którzy chcieliby zakupić alufelgi do swojego samochodu, mogą obecnie zamówić je w wielu sklepach.

Szeroka gama obręczy aluminiowych dostępna jest przede wszystkim w sklepach internetowych z felgami. To tam można przebierać we wzorach, kolorach i rozmiarach felg przeznaczonych do każdego pojazdu.

Dodaj komentarz