transport drogowy

Transport jest obecnie bardzo często zlecaną usługą. Jak wybrać firmę, która zajmuje się jego realizacją? Sprawdź najważniejsze informacje!

Gdy poszukujesz firmy świadczącej usługi transportu drogowego, w takim przypadku warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi propozycjami dostępnymi w regionie. Na jakie kwestie należy wtedy zwrócić uwagę?

1. Zakres usług firmy transportowej

W pierwszej kolejności powinno się sprawdzić zakres usług firmy transportowej, aby dzięki temu wybrać taką, która będzie mogła kompleksowo zająć się obsługą klienta.

Obecnie firmy transportowe nie tylko zajmują się przewozem towarów, ale także prowadzą inne usługi, między innymi:

  • usługi logistyczne związane z planowaniem transportu

  • usługi magazynowe

  • usługi celne

Gdy zatem potrzebujemy dodatkowych usług w ramach przewozu, w takim przypadku warto zdecydować się na pomoc firmy, która może zapewnić obsługę w najszerszym zakresie.

2. Rodzaj transportu

Drugim istotnym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy transportowej, to rodzaj świadczonego przez nią transportu. Tutaj także należy dobrać jej ofertę do własnych potrzeb.

Przede wszystkim warto sprawdzić, na jakim obszarze swoje usługi realizuje firma transportowa. Może ona prowadzić je krajowo lub też międzynarodowo.

W następnej kolejności należy zwrócić uwagę na sposób świadczenia transportu, na przykład usługi mogą być świadczone jako:

  • przewóz całopojazdowy – wówczas ładunki jednego klienta przewożone są w jednym pojeździe

  • przewozy częściowe – wtedy możliwe jest połączenie ze sobą ładunków różnych klientów, które nie muszą wypełniać całego pojazdu

  • przewozy drobnicowe – odbywają się w przypadku towarów o mniejszych gabarytach, drobnicy,

  • transport ADR – dotyczy towarów objętych konwencją ADR, tzw. towarów niebezpiecznych

  • transport w kontrolowanej temperaturze – przeznaczony dla towarów, które muszą być przewożone w odpowiednich warunkach

  • transport gabarytowy – dotyczy towarów, które ze względu na swoje gabaryty muszą być przewożone z wykorzystaniem specjalnych środków transportu

Gdy poszukiwane są firmy prowadzące transport drogowy Tychy to jedno z miast zlokalizowanych na Śląsku, gdzie można skorzystać z powyższej obsługi.

3. Wycena transportu

Trzecim istotnym czynnikiem przy wyborze firmy transportowej jest także koszt obsług. Warto wysłać zapytania ofertowe do paru firm, aby dzięki temu uzyskać indywidulną wycenę.

Zatem wybór firmy transportowej nigdy nie powinien być pochopny. Najlepiej poświęcić czas na sprawdzenie dostępnych ofert przed wyborem tej najlepszej.

Dodaj komentarz