fotowoltaika

Zamierzasz zamontować panele fotowoltaiczne? Nie warto zwlekać, ponieważ w najbliższym czasie zmieniają się zasady rozliczania prosumentów. Kiedy w życie wchodzą nowe przepisy? Gdzie zamówić swoje panele, aby mieć pewność, że będą one zamontowane i podłączone przed tym terminem?

Dlaczego warto zamontować fotowoltaikę?

Instalacja fotowoltaiczna związana jest z wieloma korzyściami, dlatego też obecnie na taką inwestycję decyduje się sporo osób. Za pomocą fotowoltaiki można we własnym zakresie wytwarzać prąd z energii promieniowania słonecznego, która dociera na Ziemię.

Dzięki fotowoltaice można przede wszystkim zredukować koszty związane z korzystaniem z energii elektrycznej. Te, niestety, w ostatnim czasie szybko rosną, dlatego też montaż paneli fotowoltaicznych traktowany jest jako przyszłościowa inwestycja.

Za pomocą fotowoltaiki można także zmniejszyć ryzyko negatywnego wpływu dalszych podwyżek na budżet domowy i zadbać o ochronę środowiska, ponieważ prąd pozyskiwany jest z odnawialnego źródła energii.

Co więcej, fotowoltaikę można zamontować wraz z dofinansowaniem, dzięki czemu koszty inwestycji maleją.

Nowe zasady rozliczenia fotowoltaiki – od kiedy?

Tylko do końca marca 2022 roku można zamontować panele fotowoltaiczne na obowiązujących dotychczas zasadach, które pozwalają na korzystniejsze rozliczanie się prosumentów z operatorem energetycznym.

Od początku kwietnia 2022 roku zastosowanie będą miały już nowe zasady, które nie będą już tak atrakcyjne pod kątem kosztów, co przekłada się na dłuższy czas zwrotu z zakupu instalacji fotowoltaicznej.

Warto zatem skontaktować się z paroma firmami, aby dowiedzieć się, czy montaż instalacji jest możliwy jeszcze przed terminem, w którym mają być wprowadzone w życie nowe zmiany w rozliczaniu prosumentów.

Gdzie zamówić montaż instalacji fotowoltaicznej?

Gdy interesuje Cię fotowoltaika Rybnik jest jednym z miast, na terenie którego działa wiele firm zajmujących się prowadzeniem usług montażu instalacji fotowoltaicznych. Na co zwrócić uwagę przy doborze wykonawcy?

Przede wszystkim warto zdecydować się na pomoc firmy, która posiada duże doświadczenie w tej właśnie branży oraz wykorzystuje markowe komponenty. Nie można zapominać również o tym, aby sprawdzić opinie na temat firmy, aby mieć pewność, że będzie ona zapewniała obsługę na wysokim poziomie.

Aby uzyskać dokładne informacje dotyczące wykonania instalacji fotowoltaicznej oraz wybrać odpowiednią firmę, warto wcześniej wysłać również zapytania ofertowe. Firma może także bezpłatnie wykonać wtedy wycenę, a na podstawie paru wycen można łatwiej wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Dodaj komentarz