W ostatnich latach rozwiązania z dziedziny “smart life” zaczęły wzbudzać coraz większe zainteresowanie. Obecnie nie są one już tylko gadżetem, ale tworzą integralny system zarządzania domem, a co za tym idzie również jego bezpieczeństwem. Jakie urządzenia montuje się najczęściej?

Budując dom lub planując remont, należy zastanowić się nad wieloma kwestiami. Wszystko w budynku musi być przemyślane i dostosowane do potrzeb właściciela. Od projektu, wybrania odpowiednich materiałów i sposobu realizacji, aż po wybór mebli i sprzętu, zaaranżowania wnętrz i wreszcie uczynienia ich przytulnymi dla wszystkich domowników. Biorąc pod uwagę to, jak dużo czasu spędzimy w nowym domu, warto postawiać na rozwiązania wytrzymałe i możliwie jak najbardziej zaawansowane technicznie, które poprawią komfort mieszkańców.

Smart home, czyli jaki?

Smart home to zbiór urządzeń domowych, które tworzą wspólnie  jeden zintegrowany system. Możemy wybierać spośród gotowych zestawów lub pojedynczych urządzeń np. kamer, wizjerów do drzwi, żarówek LED i wielu innych sprzętów. W praktyce oznacza to, że przy pomocy kilku kliknięć na telefonie jesteśmy w stanie monitorować i kontrolować zdalnie m.in. zabezpieczenia, prąd, oświetlenie, czy ogrzewanie.

Podstawowa kontrola

Pierwszym urządzeniem, które pozwoli nam rozbudować taki system, będą inteligentne wtyczki. Dzięki nim każde urządzenie może stać się w pewnym sensie gadżetem smart home. Działanie smart plugs polega na tym, że jesteśmy w stanie włączać i wyłączać dane urządzenia za pomocą aplikacji w telefonie, będąc nawet na drugim krańcu świata. Jest to rozwiązanie energooszczędne, które pozwala na wygodne korzystanie z różnych urządzeń codziennego użytku. To pierwszy produkt, który warto zakupić w celu kompletowania sieci smart home w naszym domu.

Inteligentne bezpieczeństwo

Kolejnym rodzajem urządzeń typu smart są różnego rodzaju kamery i alarmy. Daleko rozwinięte mechanizmy i technologie sprawiają, że zwykła kamera może stać się “domowym ochroniarzem” o wielu możliwościach. Monitoring dzielimy na wewnętrzny i zewnętrzny. Kamery wewnętrzne to najczęściej stojące aparaty, które posiadają funkcję obrotu, dzięki czemu umieszczone w dobrym miejscu mogą kontrolować całe pomieszczenie. Przydatna jest również funkcja detekcji osób z pomocą algorytmu AI. Zapewnia to dokładniejsze powiadomienia i filtrowanie nieszkodliwych ruchów od tych podejrzanych. Takie modele ma w swojej ofercie np. marka Ezviz. Kamera C6W oprócz wcześniej wymienionych funkcji posiada także mikrofon i głośnik, przez które można prowadzić dwukierunkowe rozmowy. Oprócz tego design urządzenia doaje nowoczesnego charakteru do każdego wnętrza.

Dodaj komentarz