podroze

Zamierzasz wyjechać na narty do zachwycającej Doliny Słońca – Val di Sole we Włoszech? Sprawdź, czym warto kierować się podczas wyboru najkorzystniejszej oferty noclegowej!

Val di Sole – mekka narciarzy i snowboardzistów

Znajdująca się w zachodniej części Trydentu dolina Val di Sole, czyli Dolina Słońca jest jednym z najpopularniejszych miejsc zimowego wypoczynku we Włoszech. Otoczona malowniczymi wzniesieniami Dolomitów stanowi doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku.

Val di Sole znana jest między innymi ze swoich doskonałych warunków klimatycznych. Bardzo duża liczba słonecznych dni oraz świetne warunki śniegowe powodują, że można spędzić tam udany urlop nie tylko w miesiącach zimowych, lecz również wiosną.

Na terenie Doliny Słońca znajduje się szeroka gama ośrodków narciarskich, które są doskonale przygotowane na turystów. Są to między innymi ośrodki jak Marivella oraz Folgarida, natomiast niedaleko znajduje się także Madonna di Campiglio – Perła Trydentu.

Łącznie na obszarze Val di Sole znajduje się kilkaset kilometrów tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności, do których zaliczają się trasy zjazdowe oraz biegowe. Przygotowano także trasy dla snowboardzistów, lodowiska, szkółki narciarskie. Popularne są też szlaki turystyczne piesze.

Gdzie przenocować w Val di Sole?

Dolina Słońca ze względu na swoją wyjątkowość jest popularnym miejscem wypoczynku wielu turystów, stąd też na odwiedzających ten zakątek czeka szeroka gama obiektów noclegowych.

Dzięki różnorodnym ofertom jak hotele, pensjonaty czy apartamenty Val di Sole – https://sportvita.pl/oferty/apartamenty-artuik-2-4-os pozwala na wybór najkorzystniejszego miejsca do noclegu pod kątem kosztów, standardu oraz lokalizacji.

Na szczególną uwagę zasługują popularne apartamenty, które zapewniają wysoki poziom komfortu wypoczynku w połączeniu z przystępnymi cenami. Są one przeznaczone zarówno dla singli i par, jak i dla rodzin i większych grup znajomych.

Jak zarezerwować noclegi w Dolinie Słońca?

Osoby, które chciałyby wypocząć w Val di Sole, mogą zdecydować się na samodzielną organizację swojego wyjazdu, ale również mogą skorzystać z dostępnych ofert w biurach podróży.

Samodzielna rezerwacja noclegów w Val di Sole możliwa jest obecnie za pośrednictwem internetu, co znacznie ułatwia wybór korzystnych ofert noclegowych i dokonanie rezerwacji bez potrzeby dzwonienia na miejsce. Wszystko można załatwić internetowo, bez obawy o barierę językową.

Z dostępnymi ofertami w biurach podróży można także zapoznać się na ich stronach WWW i wykonać rezerwację online, aby skorzystać z komfortowego wypoczynku w zimowej scenerii.

Dodaj komentarz