torebki

Początki marki Fendi były dość skromne, choć należy przyznać, że sława przyszła w tym przypadku zadziwiająco szybko. Dzisiaj marka ma swoje butiki w najbardziej prestiżowych miejscach na całym świecie. Jej produktu cieszą się tak dużym zainteresowaniem gwiazd, że do możliwości zakupu trzeba się ustawić w kolejce.

Fendi – od czego wszystko się zaczęło?

Wszystko zaczęło się od niewielkiego sklepu, który Adele Casagrande założyła w centrum Rzymu, a w którym sprzedawała swojej produkcji futra i torebki. Mieszkańcy Wiecznego Miasta szybko docenili wysoką jakość i nieprzeciętny styl zaoferowanych im produktów. Adele niedługo potem wyszła za mąż i zmieniła nazwisko i nazwę firmy na Fendi, pod którą ta marka znana jest do dzisiaj. Kolejne lata przynosiły coraz większe sukcesy i szybki rozwój, a firma koncentrowała się coraz bardziej na produkcji torebek.

Współpraca z Karlem Lagerfeldem

Świat międzynarodowej mody szybko upomniał się o markę Fendi – a konkretnie nastąpiło to za sprawą znanego niemieckiego projektanta Karla Lagerfelda. Szybko doszło do połączenia sił Fendich z Lagerfeldem, co poskutkować mogło tylko jednym – niesamowitym sukcesem marki na arenie międzynarodowej i nagłym wzrostem zainteresowania ze strony najbardziej zamożnych mieszkańców wielkich miast, gwiazd kina, telewizji i muzyki. Niespożyta energia i pomysły niemieckiego projektanta w połączeniu z wiedzą i umiejętnościami włoskich wytwórców zaowocowały powstaniem niezwykłych modeli torebek, które wszyscy kojarzymy do dzisiaj. Wieloletnia współpraca wyniosła firmę na wyżyny mody. ekskluzywne torebki damskie Fendi wpisały się już na stałe w świadomość wszystkich tych, dla których dobrze dobrana torebka jest czymś więcej, niż tylko elementem garderoby.

Dlaczego warto zainteresować się ofertą Fendi?

Torebki Fendi to naprawę niesamowite połączenie dwóch rzeczy. Pierwszą z nich jest wiedza, pasja i umiejętności włoskich rzemieślników. Wiedza ta była nieraz przekazywana z pokolenia na pokolenia przez wiek. To, co mamy obecnie, jest ukoronowaniem lat prób, starań i dowiadywania się coraz więcej o pracy ze skórą. Tradycyjne włoskie wyroby galanteryjne do dziś zachwycają urodą i jakością wykonania. Drugą z tych rzeczy jest niesamowita kreatywność i energia świata współczesnej mody, która w tym konkretnym przypadku objawiła się w osobie Karla Lagerfelda. Tradycyjne, opanowane do perfekcji rzemiosło zostało tu użyte do stworzenia czegoś zupełnie nowego i wyjątkowego. Marka Fendi stała się wręcz rozpoznawalnym na całym świecie symbolem takiego połączenia.

Dodaj komentarz