zdrowie

Dzięki dodatkowym kursom specjalistycznym można zdobyć nowe kwalifikacje w zawodzie pielęgniarki. Dlaczego warto zdecydować się na kursy EKG? Jak przebiega szkolenie? Z jakimi wydatkami trzeba się liczyć?

Czego uczy kurs EKG dla pielęgniarek?

Elektrokardiografia, w skrócie określana jako EKG, jest rodzajem badania diagnostycznego, które używane jest w rozpoznawaniu chorób serca. Za jego pomocą można ocenić czynność elektryczną mięśnia sercowego z wykorzystaniem specjalnego urządzenia wyposażonego w elektrody przypinane do ciała człowieka.

Prowadzone przez specjalistyczne ośrodki szkoleniowe kursy EKG dla pielęgniarek – v-med.pl uczą przeprowadzania badania EKG. Jako że jest to badanie bardzo często prowadzone w szpitalach i innych placówkach medycznych, posiadanie wiedzy w zakresie ich prowadzenia jest bardzo pomocne i pozwala na łatwiejsze znalezienie pracy i uzyskanie podwyżki.

Kto może zapisać się na kurs EKG dla pielęgniarek

Kursy EKG dla pielęgniarek przeznaczone są dla pielęgniarek oraz dla położnych, które mają prawo wykonywania zawodu.

Kurs EKG – przebieg:

Zajęcia składają się z dwóch części – pierwsza z nich jest teoretyczna, natomiast druga praktyczna. W trakcie kursu prowadzone są również testy cząstkowe oraz przygotowywane są prace zaliczeniowe. Na końcu organizowany jest test generalny składający się z różnych pytań sprawdzających wiedzę zdobytą podczas nauki.

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu można odebrać odpowiednie zaświadczenie, które potwierdza zdobyte kwalifikacje.

Aktualnie wybrane ośrodki szkoleniowe oferują kursantom dostęp do platform e-learningowych, za pomocą których można zdobywać wiedzę teoretyczną dotyczącą wykonania badania EKG.

Całkowity czas trwania kursu wynosi najczęściej 108 godzin.

Ile kosztuje kurs EKG?

Cena za kursy EKG dla pielęgniarek zależna jest od wybranego ośrodka szkoleniowego. Najczęściej trzeba liczyć się z kosztem wynoszącym od około 600 złotych do 1000 złotych.

Aktualne ceny związane z kursami EKG przeznaczonymi dla pielęgniarek można znaleźć na stronach internetowych organizatorów.

Gdzie zapisać się na kurs EKG dla pielęgniarek?

Obecnie kursy EKG dla pielęgniarek prowadzone są przez wiele ośrodków, dlatego przed skorzystaniem z oferty warto zapoznać się bliżej z dostępnymi propozycjami i dobrać najlepszą ofertę szkoleniową. Warto uwzględnić wtedy opinie na temat ośrodka, sposób prowadzenia zajęć oraz ich cenę.

Dokładne informacje dotyczące sposobu zapisu na kursy EKG dla pielęgniarek oraz metod płatności można uzyskać bezpośrednio na stronach ośrodków szkoleniowych.

Dodaj komentarz