Wiele osób narzeka na bóle kręgosłupa. Gdy również dotyka Cię nieprzyjemny ból, zwłaszcza rano, po wstaniu z łóżka, wówczas przyczyną może być nieodpowiednio dobrany materac. Co wybrać, by w końcu wysypiać się i wstawać bez bolących pleców?

Dlaczego plecy mogą boleć od materaca?

Sen najczęściej trwa od około 6 do 8 godzin dziennie. W tym czasie człowiek spędza czas w pozycji leżącej, korzystając najczęściej z materaca w swoim łóżku.

Jeżeli materac nie będzie dopasowany do jego wymagań, wówczas istnieje wysokie ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Wynikają one zarówno ze zbyt dużej twardości, jak i miękkości materaca, a także jego elastyczności, która nie jest wystarczająca, by zapewnić optymalne podparcie dla ciała.

Również podobny problem dotyczy osób, które nie śpią na łóżku, ale korzystają z rozkładanych narożników, kanap, foteli, które nie zapewniają optymalnego podparcia dla pleców i tym samym nasilają dolegliwości bólowe.

Jaki materac na bolące plecy?

Dobierając odpowiedni materac, można skutecznie zredukować dolegliwości jak bolący kręgosłup, nadmierne napięcie mięśniowe. Jaki materac warto wybrać?

Dobry materac na plecy powinien być przede wszystkim dobrany pod kątem twardości do użytkownika i jednocześnie powinien on cechować się wysoką elastycznością punktową, co oznacza, że powinien on uginać się na ograniczonej powierzchni.

Dla osób doświadczających problemów z bólem pleców polecane są poniższe rodzaje materaców:

  • Materace kieszeniowe sprężynowe – tego typu materace wyróżniają się wykorzystaniem rdzenia ze sprężyn kieszeniowych. Takie sprężyny są umieszczane w ozdobnych kieszonkach, dlatego też każda z nich działa oddzielnie. Aby były one jeszcze wygodniejsze, producenci stosują w takich materacach strefy komfortu, które składają się ze sprężyn o różnych twardościach układanych w poziome pasy.
  • Materace piankowe termoelastyczne – pianka termoelastyczna, również określana jako pianka VISCO, jest bardzo elastyczna i łatwo dopasowuje się do ciała, co redukuje nieprzyjemne dolegliwości. Często takie materace używane są również jako materac ortopedyczne.
  • Materace lateksowe – to jedne z najlepszych materaców na rynku, które cechują się bardzo dobrą sprężystością i dzięki temu świetnie podtrzymują całe ciało. Są również wyjątkowo trwałe oraz wysoce higieniczne.

Gdzie kupić dobry materac?

Jeżeli szukasz wygodnych materaców na bolące plecy, sprawdź już teraz materace Koło Fabryka Snu, które można kupić zarówno w salonach marki, jak i w sklepie internetowym.

Dodaj komentarz